• Informacje na temat:

  bankomaty pekao sa

Artykuły na temat: bankomaty pekao sa
 • Nowy sposób wypłaty z bankomatów coraz popularniejszy

  Powiększa się sieć bankomatów, w których można wypłacać kartą gotówkę zbliżeniowo, o urządzenia należące do BGŻ BNP Paribas i BZ WBK. Kilka innych banków zapowiada instalację czytników w dalszej perspektywie.

 • Wypłata z zagranicznego bankomatu może oznaczać ponad 11-proc. koszty

  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak drogie może być wypłacenie pieniędzy z bankomatu za granicą. Dzieje się tak ponieważ przy tej transakcji banki naliczają kilka różnych opłat. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że suma wszystkich kosztów może przekroczyć nawet 11,5 proc. wysokości pobieranej kwoty. Płacimy bowiem za wypłatę - zwykle 3 proc. transakcji. Dodatkowo może zostać naliczona opłata za przewalutowanie lub prowizja ukryta w kursie, a czasami jedna i druga.

 • Wypłaty z bankomatów są coraz droższe

  mBank poinformował właśnie, że od lutego przyszłego roku wprowadzi opłaty za korzystanie z bezpłatnych dotychczas sieci bankomatów. To już kolejna instytucja, która podwyższa prowizje za tego typu usługi. Podpowiadamy co zrobić, aby uniknąć prowizji i kolejek przy bankomatach w czasie przedświątecznej gorączki zakupów.

 • Arrivederci, UniCredit

  Zachowawczy styl zarządzania bankiem Pekao pozwolił mu ominąć góry lodowe. Ale spowodował, że wszedł na mieliznę. Włosi z grupy UniCredit byli konserwatywnym właścicielem: nic nie popsuli, ale i nie wykorzystali potencjału banku.

 • Polak i jego finanse cz. 4.: Konto walutowe - oszczędność czy dodatkowe wydatki?

  Wiele banków w Polsce ma w swojej ofercie konta walutowe. W teorii jest to jeden z najprostszych sposobów, by nie ponosić kosztów przewalutowania przy płatnościach kartą.

 • Przebieg ostatnich miesięcy, tygodni i dni na GPW raczej nie pozostawia wątpliwości, w jakim stanie ona się znajduje, dlatego po wczorajszej zwyżce raczej dominowało oczekiwanie na powrót do spadków.

 • Rewolucja kartowa nad Wisłą. 50 lat płatności bezgotówkowych w Polsce

  Pod koniec lat 60. w Polsce pojawiły się pierwsze transakcje bez użycia gotówki. Ich kompleksową obsługą zajmowała się jedna instytucja, a przez długie lata sieć akceptacji obejmowała tylko punkty handlowe i usługowe odwiedzane przez turystów. Aż do lat 90. karta płatnicza była synonimem luksusu, na który mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi. 50 lat rozwoju obrotu bezgotówkowego sprawiło, że obecnie w portfelach Polaków znajduje się ponad 36 mln "plastików". Tylko w ciągu trzech...

 • Bank Pekao SA i Euronet Worldwide podpisały umowę, dzięki której klienci Banku będą mogli korzystać z bankomatów Euronet nie płacąc prowizji. Dla klientów Banku oznacza to zwiększenie sieci 1090 bankomatów Pekao SA o 450 maszyn Euronetu.

 • Latem bankomaty wyjeżdżają nad morze

  W Polsce funkcjonuje obecnie 21 przenośnych bankomatów zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych - wynika z zestawienia Expandera. Większość tych urządzeń ustawianych jest w jednym miejscu na cały sezon wakacyjny. Niektóre są jednak mobilne i "podróżują" tam, gdzie odbywają się imprezy masowe.