• Informacje na temat:

  bankowość inwestycyjna

Artykuły na temat: bankowość inwestycyjna
 • Ciężka droga na Canary Wharf

  Mimo globalnego kryzysu londyńska bankowość inwestycyjna nie straciła wielkiej siły przyciągania młodych talentów. Każdego roku dziesiątki tysięcy studentów z najlepszych uczelni Europy (i nie tylko) ślą swoje CV oraz listy motywacyjne do tzw. bulge brackets - najbardziej znanych banków inwestycyjnych na świecie.

 • Private banking dostępny dla większej części klientów

  Bankowość prywatna... Marzenie wielu, dostępna dla niewielu.

 • W mikrofirmach o pracę najłatwiej

  Jak wynika z danych Pracuj.pl, w 2015 r. jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników byli specjaliści ds. handlu i sprzedaży, finansiści oraz eksperci IT. Najwięcej ofert dla tych specjalistów pochodziło z branż: handel i sprzedaż; bankowość, finanse, ubezpieczenia; IT oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie, ale upomniał się o nich także przemysł ciężki.

 • Banki ułatwią dostęp do programu "Rodzina 500+". Trwają prace nad stworzeniem systemu umożliwiającego składanie wniosków przy pomocy bankowości internetowej. Ma być szybciej, bez stania w kolejkach w urzędach, a do tego bezpiecznie i prosto. Interia zbadała na jakim etapie są prace i jak to będzie rzeczywiście wyglądać.

 • Zwolnili już 30 tys. osób. Kolejnych 3,5 tys. na bruk

  Royal Bank of Scotland (RBS) ogłosił w czwartek, że zredukuje bankowość inwestycyjną o 25 proc. w ciągu trzech lat, a zatrudnienie zmniejszy się o 3,5 tys. osób. Większość zwalnianych odejdzie z pracy jeszcze w tym roku.

 • Bankowość w krajach Europy Środkowo-Wschodniej: 2015 rokiem przejściowym

  Nowy "stan normalny" w sektorze bankowym Europy Środkowo-Wschodniej; Zachodnie banki prowadzące działalność w Europie Środkowo-Wschodniej reagują na nową sytuację; Wzrost na niektórych rynkach krajów Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej; postęp na Węgrzech i w Rumunii; Wskaźnik kredytów zagrożonych (NPL): poprawa sytuacji w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej; pogorszenie w Europie Wschodniej; Rentowność: RoE w Europie Środkowo-Wschodniej wynosi niecałe 7 procent przy braku...

 • Zarobki w bankowości w 2011 roku

  Po raz kolejny bankowość znalazła się wśród najlepiej opłacanych branż w Polsce - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

 • Innowacyjny i inwestycyjny, czyli prezes PZU o planach na Pekao i Alior Bank

  - Uważam że bank Pekao ma wszelkie warunki, żeby wzmocnić bankowość inwestycyjną. My możemy dać pewien pogląd jako wiodący akcjonariusz, natomiast decyzja oczywiście należy do zarządu i rady nadzorczej - mówi Michał Krupiński, prezes PZU. Jak tłumaczy, Pekao ma ponad 20 proc. depozytów korporacyjnych w Polsce. Co druga firma w kraju pozostaje w relacjach z tym bankiem. Jest to pewien obszar

 • Zarobki w bankowości w 2009 roku

  Bankowość, z medianą wynagrodzeń w wysokości 4200 PLN, była jedną z najlepiej opłacanych branż w 2009 roku. Wyższe płace otrzymywali jedynie pracownicy IT (5000 PLN), telekomunikacji (4600 PLN) i ubezpieczeń (4500 PLN) - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

 • Bank celuje w klienta ze smartfonem

  Wysoko oprocentowane lokaty, szybkie procedury kredytowe, zwrot części wydatków, a nawet darmowe przejazdy komunikacją miejską - tak instytucje finansowe zachęcają do korzystania z aplikacji mobilnych.