• Informacje na temat:

  bankowość spółdzielcza

Artykuły na temat: bankowość spółdzielcza
 • NBP będzie kontynuować konserwatywną politykę pieniężną

  Dziś poznaliśmy wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego (obecnie członek zarządu NBP). Potencjalny kandydat na prezesa NBP zapowiedział m.in. że niski stopy są negatywne dla stabilności banków spółdzielczych, jest to zapewne jeden z argumentów przeciw cięciom stojący za niechęcią nowej RPP do luzowania.

 • Czy rolnicy skazani są na kredyty w bankach spółdzielczych?

  Jeśli zapytać rolników gdzie udaliby się po kredyt, zdecydowana większość indagowanych osób wskazałaby lokalny bank spółdzielczy.

 • Po poniedziałkowych doniesieniach IBM o ataku na polskie systemy dostępu do bankowości elektronicznej, rzecznik Komisję Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz podkreślił, że informacje nadzorcze posiadane przez KNF nie potwierdzają wyjątkowości obecnej sytuacji.

 • Konta bankowe nie takie darmowe, jak pokazują reklamy. Ile i za co płacimy naprawdę?

  Coraz więcej banków zachęca Polaków do zakładania bezpłatnych kont osobistych, w których klienci nie ponoszą opłat za prowadzenie rachunku, przelewy czy wypłaty z bankomatów. Dane NBP pokazują jednak, że Polacy płacą za swoje konta coraz więcej. Które rachunki są rzeczywiście bezpłatne i jak czytać oferty banków?

 • - Podatek bankowy nie dotyczy banków spółdzielczych i zrzeszających. Nie udzielały kredytów we frankach, co dało przewagę działania nad bankami komercyjnymi w udziale i istnieniu na rynku lokalnym - mówi Ryszard Lorek, prezes SGB Banku.

 • Prezes Banku Pocztowego: Kredyty gotówkowe za ponad miliard na dobry początek

  Bank Pocztowy jest gotowy do skoku w mobilną bankowość, dzięki której chce zdobyć kilkaset tysięcy klientów. W 2015 r. udzielił kredytów gotówkowych za ponad 1 mld zł - mówi Szymon Midera, prezes Banku Pocztowego w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • Płacić zbliżeniowo można nie tylko kartą, ale telefonem

  Coraz więcej Polaków może już płacić zbliżeniowo telefonem, a nie tylko kartą. Do grona banków, które oferują taką możliwość od wtorku dołącza ING Bank Śląski. Wcześniej płatności HCE wprowadziły między innymi Pekao, BZ WBK, PKO BP, Eurobank, Raiffeisen Polbank, Alior, Getin, Millennium, banki spółdzielcze ze zrzeszenia BPS i SGB. Do wprowadzenia płatności zbliżeniowych telefonem przymierza się mBank - na razie jednak nie deklaruje konkretnego terminu.