• Informacje na temat:

  bankowóz

Artykuły na temat: bankowóz
 • Bankowóz to nie jedyny sposób na pełne odliczenie VAT

  Przedsiębiorcy, których profil działalności gospodarczej nie uzasadnia zakupu samochodu ciężarowego albo specjalistycznego, jakim jest np. bankowóz, mogą rozważyć inną opcję, która zapewni pełne prawo do odliczenia VAT-u od samochodu osobowego - rozszerzenie przedmiotu działalności o wynajem samochodów osobowych.

 • "Bankowozem" w wysokie ceny paliw

  Im więcej jeździsz firmowym autem i im droższy jest to samochód, tym bardziej opłaca Ci się przerobić go na "bankowóz". Jeśli pokonujesz rocznie przynajmniej 60 tys. km, inwestycja ma szanse zwrócić się już w pierwszym roku - wynika z analizy Tax Care. Ale jeżeli przejeżdżasz nie więcej niż 20 tys. km, na zwrot kosztów musisz poczekać kilka lat.

 • Można odliczać pełny VAT od bankowozu i paliwa do niego

  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie potwierdził, że podatnik, który wyleasinguje bankowóz, może odliczyć cały VAT zawarty w ratach leasingowych i w cenie paliwa. Zdaniem sądu nie ma znaczenia to, czy podatnik świadczy usługi konwojowania, czy prawnicze.

 • Prywatna firma AMZ z Kutna przekazała polskiej armii dwa pierwsze transportery opancerzone swojej konstrukcji. Będą przewozić wyrzutnie rakiet przeciwlotniczych Poprad - informuje "Rzeczpospolita".

 • Od 1 stycznia 2011 r. odliczanie VAT od aut "z kratką" po nowemu

  Od 1 stycznia 2011 r. zmienią się zasady odliczania VAT dla aut "z kratką". Pełne odliczenie VAT będzie możliwe tylko przy zakupie samochodu o ładowności ponad pół tony. Ze świadectwa producenta lub importera auta musi wynikać, że nie jest to samochód osobowy.

 • Leasing samochodów: Zasady odliczania VAT

  Korzystanie w działalności gospodarczej z leasingu samochodów staje się coraz bardziej powszechne. Podejmując decyzję o zawarciu tego typu umowy, przedsiębiorcy biorą również pod uwagę możliwość obniżania należnego podatku od towarów i usług o podatek naliczony, zawarty w ratach leasingowych. Kwestia ta, wskutek ciągłych zmian przepisów, wywołuje jednak wiele wątpliwości. Przedmiotem niniejszego artykułu jest ostatnia nowelizacja, która weszła w życie z dniem 22 sierpnia 2005 r.

 • Ograniczenia w odliczaniu VAT nie będą dotyczyć niektórych kategorii pojazdów przeznaczonych do działalności gospodarczej. Chodzi m.in. o auta dostawcze odpowiadające definicji określonej w ustawie, samochody typu van, minibusy czy tzw. pojazdy specjalne. W przypadku ich zakupu oraz zakupu paliwa do nich będzie można odliczyć cały VAT.