• Informacje na temat:

  bankowy rejestr

Artykuły na temat: bankowy rejestr
 • Teraz wszystkie podstawowe informacje o kontach trafiają do wspólnej bazy. Jest nią Centralna informacja o rachunkach bankowych prowadzona przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Tak więc(...) żyje. W tym celu będą musiały wystąpić do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o udostępnienie danych z rejestru PESEL, które umożliwiają ustalenie losów posiadacza danego rachunku. Gdzie...

 • Już za 3 miesiące powstanie Centralny Rejestr Faktur

  - Docelowo chcemy, aby informacje z plików JPK_VAT nie trafiały wyłącznie do Ministerstwa Finansów, lecz także - zwrotnie - do podatników, by mogli zmienić swoje rozliczenia - mówi Wojciech Śliż w rozmowie z DGP. Resort szykuje przyspieszenie raportowania, by każdy przedsiębiorca docelowo np. co trzy dni wysyłał swoje pliki z ewidencji.

 • Przed wykupieniem wczasów, wycieczki czy kolonii dla dziecka warto sprawdzić organizatora wypoczynku. Można to zrobić w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A.

 • Fiskus blokuje konta bankowe

  STIR to system gromadzenia i analizy danych o transakcjach dokonywanych za pośrednictwem wszystkich rachunków bankowych w kraju i przekazywania ich wielu różnym organom państwowym: szefowi Krajowej Administracji Skarbowej, ale też ABW, CBA, Agencji Wywiadu.

 • ...z niego m.in. w jakim banku jest rachunek, jaki jest jego numer, czy konto jest aktywne a także czy jest to rachunek wspólny. – W komunikacie znajdzie się także informacja o rachunkach bankowych rozwiązanych albo wygasłych z przyczyn określonych w „Prawie bankowym”, a więc z powodu śmierci jego posiadacza albo braku dyspozycji – wyjaśnia Maja Markiewicz z KIR. Pieniądze zgromadzone na wskazanych...

 • Niemieckie landy chcą się dobrać do bezpańskich depozytów bankowych

  Co dzieje się z kontami bankowymi osób zmarłych, jeśli nie mają spadkobierców lub ci nic o koncie nie wiedzą? Kraje związkowe RFN mają apetyt na martwe konta, na których leżą miliony.

 • W rejestrach długów przybywa dłużników alimentacyjnych – ich dane muszą zgłaszać gminy i może to zrobić też drugi rodzic! Ale nim dane niepłacącego na dzieci trafią do rejestru, trzeba iść do komornika i do gminy.

 • Banki: Jeszcze więcej mobilności

  Banki nie mają wyboru: muszą inwestować w najnowocześniejsze technologie, bo coraz więcej klientów woli operacje finansowe załatwiać przez kanały cyfrowe, a nie w oddziałach. Ponad połowa jest skłonna zastąpić doradcę sprawną aplikacją.

 • ...nas dowodu jej odesłania. Jeśli przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze od nas towar, nie może wstrzymywać oddania pieniędzy. Wpis do rejestru klauzul niedozwolonych nr 4509, sygn. akt XVII AmC(...) zagrożenia zniszczenia lub zatopienia łodzi. Takie postanowienie, zdaniem sądu, rażąco narusza interesy konsumentów. Wpis do rejestru klauzul niedozwolonych nr 6422, sygn. akt XVII AmC 2623/14

 • Centralny Rejestr Faktur - czemu tak naprawdę ma służyć?

  Minister Finansów podpisał w czerwcu akt założycielski spółki celowej Aplikacje Krytyczne sp. z o.o., której zadaniem ma być "budowa systemów teleinformatycznych oraz rozbudowa lub unowocześnienie istniejących systemów teleinformatycznych", które następnie mają być przez spółkę przekazane nieodpłatnie Skarbowi Państwa.