• Informacje na temat:

  bankructwa biur podróży

Artykuły na temat: bankructwa biur podróży
 • Jadę na wakacje z biurem podróży. Czy w przypadku jego bankructwa muszę sama ubiegać się o zwrot kosztów? Patrycja z Płocka...

 • Biura podróży toną w długach. Będą kolejne bankructwa w branży?

  Biura podróży i pośrednicy mają problem ze spłatą zobowiązań na czas. Słaby popyt i wahania kursów walut to główne przyczyny kłopotów branży.

 • Słyszałam, że upadło znane biuro podróży. Czy to prawda, że niektóre z nich dają klientom pełną ochronę przed bankructwem? Magda P. z Wrocławia.

 • Przed wyjazdem sprawdź biuro podróży

  Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie wakacji poza granicami naszego kraju. Ankiety pokazują, że w tym roku zagraniczne wojaże planuje nawet 4 mln rodaków. Przed wyjazdem warto sprawdzić biuro podróży, z którego usług zamierzamy skorzystać.

 • Znalazłam ciekawą i niedrogą wycieczkę w biurze podróży. Mam jednak przed oczami słynne bankructwa touroperatorów. Bardzo bym nie chciała, by i mnie spotkały kłopoty z powrotem do kraju. Czy biura podróży są w stanie zapewnić klientom bezpieczny powrót z wakacji? Olga z Kozienic...

 • Z biurem podróży wyjedzie 2,5 mln Polaków

  Z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego liczba klientów w biurach podróży wzrosła o 14 proc. Zdaniem analityków rynku turystycznego, prognoza na ten rok mówi o 5-proc. wzroście. To o milion więcej niż rok temu.

 • Wyjazdy zagraniczne stały się ostatnio bardziej atrakcyjne niż wczasy w Polsce. Przy dobrej ofercie last minute koszty są tylko nieznacznie większe, a pogoda i atrakcje gwarantowane. Ale, jak przekonało się wielu polskich turystów w zeszłym roku, nie ma gwarancji, że bez problemu dotrzemy na miejsce i wrócimy z wycieczki – gdy biuro podróży splajtuje.

 • Jak uniknąć wakacyjnego koszmaru?

  Już niedługo rozpoczną się wakacje, w trakcie których miliony Polaków wyjadą na wymarzony urlop. Jak jednak sprawić, aby najprzyjemniejszy okres w roku nie zmienił się w koszmar? Na początku czerwca w bazie Rejestru Dłużników ERIF znajdowało się ponad 200 biur podróży o łączonym zadłużeniu na blisko 2,8 mln złotych. Przedstawiamy trzy proste kroki, które pozwolą upewnić się, że nasze biuro nie

 • ...wszelkich starań, aby jak najszybciej sprowadzić turystów pozostawionych poza granicami kraju. W tym celu korzysta ze środków z gwarancji ubezpieczeniowej upadłego biura podróży. ● Pozostałe środki z kwoty gwarancyjnej zostaną przeznaczone na rekompensatę dla osób, które wpłaciły zaliczkę lub całą kwotę za imprezę turystyczną, jednak ze względu na bankructwo biura podróży impreza ta nie odbyła...

 • Zapowiada się gorące lato dla biur podróży. UFG: Nie będzie taryfy ulgowej

  Aż do 618 wezwań wysłał Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny do biur podróży, które nie złożyły deklaracji i nie opłaciły składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - poinformowało "Dziennik Gazetę Prawną" Ministerstwo Sportu i Turystyki.