• Informacje na temat:

  bankructwo

Artykuły na temat: bankructwo
 • ...zniosła. Jak więc można ogłosić bankructwo? Kto może, a kto nie? Przepisy dotyczą osób fizycznych, więc nie mogą z tego skorzystać osoby, które chcą oddłużyć własną działalność gospodarczą. Do(...) także wzięcie kolejnego kredytu (np. konsolidacyjnego), by spłacić poprzednie zobowiązania, w przypadku, gdy już nie mamy płynności finansowej. Natomiast można ogłosić bankructwo także wtedy, gdy...

 • Bankructwo Argentyny już 8 raz

  Władze Argentyny poszukują chętnych na zakup obligacji, które kraj przestał spłacać. Od 30 lipca jest w stanie niewypłacalności, bo władze nie zgodziły się na wykonanie wyroku sądu i zwrócenie 1,5 mld USD funduszom, nazywanym w Buenos Aires "sępami". To już 8. bankructwo kraju w ostatnich 200 latach, dlatego rynki finansowe pozostają spokojne.

 • Forex to droga do bankructwa

  Te reklamy brzmią jak prawdziwa bajka: „Możesz zarabiać także na wakacjach – zyskasz 200 a nawet 1900 dolarów w tydzień”. „Pół roku temu była sprzątaczą, dziś zarabia 176 tys. miesięcznie”. „Kiedyś ciężko pracowałem. 18 godzin dziennie. 7 dni w tygodniu. Dziś pracowałem zaledwie 2 godziny, po raz kolejny korzystając z mojej metody szybkiego zarabiania przez internet. Przy odrobinie szczęścia wystarczyło mi 120 minut, żebym zarobił ponad 4 tys. zł”.

 • Nagłe bankructwo Monarch Airlines. Symptom tanich linii?

  Bankructwo Monarch Airlines rzuca nowe światło na bieżące problemy tanich linii lotniczych. Nie wszystkie jednak są ich wyłączną winą. Odpowiedzialnych jest więcej.

 • Słyszałam, że upadło znane biuro podróży. Czy to prawda, że niektóre z nich dają klientom pełną ochronę przed bankructwem? Magda P. z Wrocławia.

 • Bankructwo Grecji: To jeszcze nie jest takie oczywiste

  Co dla rynków finansowych oznacza bankructwo Grecji? Czy do niewypłacalności Aten rzeczywiście może dojść, a jeśli tak, jakie to będzie mieć konsekwencje dla strefy euro, sektora bankowego i obywateli? Oprocentowanie obligacji portugalskich, hiszpańskich i włoskich może eksplodować.

 • Znalazłam ciekawą i niedrogą wycieczkę w biurze podróży. Mam jednak przed oczami słynne bankructwa touroperatorów. Bardzo bym nie chciała, by i mnie spotkały kłopoty z powrotem do kraju. Czy biura podróży są w stanie zapewnić klientom bezpieczny powrót z wakacji? Olga z Kozienic

 • Przybywa Polaków zdecydowanych na ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Osobiste bankructwo bywa jedynym sposobem na pozbycie się dużych i przeterminowanych zobowiązań.

 • Widmo bankructw w firmach pracujących dla kopalni: Nawet 150 tys. osób może stracić prac

  Firmy żyjące z węglowych zleceń i świadczące na rzecz tej branży usługi starają się zapełnić lukę w zleceniach.

 • Globalna gospodarka zna przykłady państw, które - w wyniku splotu niekorzystnych zdarzeń - stawały na skraju bankructwa. Szczególnie pouczający może być przykład borykających się z kryzysem Wysp Dziewiczych.