• Informacje na temat:

  bankructwo argentyny

Artykuły na temat: bankructwo argentyny
 • Bankructwo Argentyny już 8 raz

  Władze Argentyny poszukują chętnych na zakup obligacji, które kraj przestał spłacać. Od 30 lipca jest w stanie niewypłacalności, bo władze nie zgodziły się na wykonanie wyroku sądu i zwrócenie 1,5 mld USD funduszom, nazywanym w Buenos Aires "sępami". To już 8. bankructwo kraju w ostatnich 200 latach, dlatego rynki finansowe pozostają spokojne.

 • Bankructwo Grecji: Najgorszy scenariusz możliwy

  Czas jednak płynie i obecnie możliwy wydaje się również najgorszy scenariusz - dotyczący bankructwa - który jeszcze kilka miesięcy temu wydawał się wysoce nieprawdopodobny. Oto, co może się wydarzyć prognozują analitycy Saxobanku.

 • Bankructwo Grecji: Komunikat Międzynarodowego Funduszu Walutowego

  Jak wynika z komunikatu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Grecja nie spłaciła do północy z wtorku na środę raty pożyczki należnej wobec funduszu (MFW) i stała się pierwszym krajem strefy euro nie obsługującym własnego zadłużenia - potwierdził rzecznik tej instytucji. Zdaniem analityków czarny scenariusz się sprawdził.

 • Argentyna emituje nowe 100-letnie obligacje

  Kolejnym dowodem nieoczekiwanego powrotu Argentyny na międzynarodowe rynki jest emisja nowych 100-letnich obligacji denominowanych w USD. Tak, to prawda: państwo, które zbankrutowało osiem razy od uzyskania niepodległości w 1816 roku (ostatnie bankructwo w 2001 r.) oraz przeszło przez proces technicznego bankructwa w 2014 roku, zdołało znaleźć nabywców na papiery zapadające w 2117 roku!

 • Grecy rozważają powrót na rynki

  Od 2010 roku kryzys zadłużenia w Grecji pozostaje zagrożeniem dla stabilności europejskiego rynku finansowego. UE i MFW nadal są zaangażowane w kolejną rundę pomocowych pożyczek dla Grecji. Czy Grecja, ze swoją historią bliską bankructwa, odstraszy inwestorów? Inwestorzy na rynku obligacji mogą otrzymać możliwość inwestycji w rządowy dług Grecji.

 • Parada bankrutów - Hellada nie jest pierwsza

  Znane nam państwa w ciągu kilku ostatnich wieków upadały wiele razy!

 • Nowy optymizm w Brazylii i Argentynie

  Zmiana w przywództwie Brazylii, czyli zeszłoroczne odejście Prezydent Dilmy Rousseff i zastąpienie jej Michaelem Temerem, przywróciła optymizm w państwie samby. Nowa administracja zapowiada bowiem wdrożenie głębokich reform. Również rządy Macriego zwiększają zaufanie międzynarodowych rynków wobec argentyńskiej gospodarki.

 • Argentyna powraca na międzynarodowy rynek obligacji

  W tym tygodniu Argentyna mocnym akcentem zaznaczyła swoją ponowną obecność na międzynarodowych rynkach obligacji, po raz pierwszy od ponad 15 lat dokonując emisji papierów dłużnych.

 • Gospodarka światowa 2015 r.: Rzut oka w kryształową kulę

  Na przekór kryzysom geopolitycznym i epidemiom gospodarka światowa może wzrosnąć w roku 2015 o blisko trzy procent. Co czeka nas w nowym roku? Zniszczą nas długi publiczne? Grozi Chinom zapaść?

 • Uwaga, nadciąga kolejny kryzys gospodarczy

  Najgorszy w historii początek roku dla giełd na świecie, niskie ceny surowców, problemy w krajach rozwijających się, rosnące stopy procentowe w USA - fatalny początek roku na giełdach spowodował porównania z rokiem 2008. Ale bardziej trafione są analogie do azjatyckiego krachu z 1997 r.