• Informacje na temat:

  bankructwo dewelopera

Artykuły na temat: bankructwo dewelopera
 • Dwa tygodnie temu sąd ogłosił likwidację firmy Gant. To największe bankructwo dewelopera, które do tej pory miało miejsce w Polsce. Setki osób straciło swoje pieniądze. Wyjaśniamy jak się przed tym uchronić...

 • Upadły bank i znikający deweloper. Problemy klientów

  O Dolcanie, jednym z większych warszawskich deweloperów, głośno zrobiło się na przełomie 2015 i 2016 r. Firma przerwała wtedy prace na budowach, uderzona przez niewypłacalność Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (SK Bank). Grupa Dolcan finansowała w nim swoje inwestycje mieszkaniowe. Z drugiej strony w aktach sądowych upadłego SK Banku znalazła się informacja, że rok temu kredyty zaciągnięte przez spółki z grupy Dolcan wynosiły ponad 1,4 mld zł i należy traktować je jako...

 • Zatory płatnicze coraz większym problemem firm budowlanych

  Wysokie koszty zatrudnienia, rosnąca konkurencja oraz zatory płatnicze - to bolączki, na które skarży się coraz więcej firm budowlanych. Zatory mogą być przyczyną rosnącej liczby bankructw przedsiębiorstw w tym sektorze.

 • Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

  Decydując się na zakup mieszkania lub domu z rynku pierwotnego, trzeba znaleźć odpowiednią nieruchomość, ale też dewelopera, który będzie godny zaufania. Czy potencjalni kupujący, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, w ogóle sprawdzają, na ile rzetelny jest deweloper? A jeśli tak, jakie mają na to sposoby?

 • Kto przetrwa na rynku pracy?

  Kryzys gospodarczy sprawia, że cześć przedsiębiorców i pracowników boi się jutra. Są jednak też tacy, którzy w zawirowaniach na rynku finansowym upatrują szansy na rozwój.

 • Rentowność deweloperów nadal bardzo wysoka- NBP

  Według raportu NBP,w II kwartale 2014 r. rentowność firm deweloperskich pozostawała bardzo wysoka i wynosiła co najmniej 20 proc. Deweloperzy nadal utrzymują wysokie ceny mieszkań na niezmienionym poziomie.

 • Jak trwoga, to do Boga - wnioski z afery z PESEL-ami

  Informacja o tym, że dane osobowe kilku milionów osób mogły trafić w ręce przestępców wywołała taką panikę, że przez 3 dni serwery Krajowego Rejestru Długów ledwo wytrzymywały napór tysięcy Polaków, chcących sprawdzić, czy przypadkiem nie mają do spłacenia cudzego kredytu. Gdy emocje opadły, spadło też zainteresowanie tym, czy ktoś mógł zawłaszczyć nasze dane. I tak będzie do czasu aż nie upadnie jakieś biuro podróży, bądź deweloper albo e-sklep nie oszuka kilku tysięcy klientów. Statystyczny...

 • Firma budowlana bankrutuje? Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zwróci pieniądze

  Jest nowy pomysł na zabezpieczenie osób kupujących mieszkania. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów proponuje utworzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, który w razie bankructwa firmy budowlanej ma nam zwracać pieniądze. UOKiK przygotował ostateczny projekt ustawy w tej sprawie.

 • Apartamenty w systemie condo pozwalają zarobić

  Pojęcie systemu condo do niedawna nie było w Polsce znane. Teraz jednak condo-apartamenty wyrastają na rynku jak grzyby po deszczu. Stanowią bowiem bardzo atrakcyjny sposób na pomnożenie dotychczasowego kapitału przy równoczesnym stosunkowo małym zaangażowaniu własnym.

 • Czego obawia się branża po nowej ustawie deweloperskiej?

  Zgodnie z planowanymi przez rząd zmianami w ustawie deweloperskiej, mają zostać zlikwidowane otwarte rachunki powiernicze nieposiadające zabezpieczenia. Nowe przepisy mają dotyczyć także m.in. uregulowania umowy rezerwacyjnej oraz wprowadzenia zmian w prospekcie informacyjnym. Czy konsumenci będą rzeczywiście lepiej chronieni, a deweloperzy mają powody do obaw?