• Informacje na temat:

  bankructwo ukrainy

Artykuły na temat: bankructwo ukrainy
 • Widmo bankructw w firmach pracujących dla kopalni: Nawet 150 tys. osób może stracić prac

  ...uzyskuje ona z kontraktów z przedsiębiorstwami wydobywczymi z Czech, Węgier, Ukrainy i Turcji. Zagraniczne przychody Grupy Kopex, czołowego producenta maszyn górniczych, wzrosły w 2013 r. do 47 proc., trzy...

 • Bankructwo Grecji: Czy Zachód pozwoli na rozłam w szeregach? To może się opłacić Rosji

  Jak to możliwe, że mały kraj na południu Europy wstrząsnął całym światem, a największe globalne gospodarki z niepokojem śledzą rozwój sytuacji w Grecji?

 • Polska będzie finansować emerytury pracownikom z Ukrainy?

  Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), w interpelacji skierowanej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, pyta dlaczego Polska ma finansować emerytury minimalne pracownikom pochodzącym z Ukrainy.

 • Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

  Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej w razie bankructwa.

 • Ukraina idzie na wojnę z korupcją

  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zapowiedział nasilenie walki z korupcją i polecił, by w pierwszej kolejności została ona wykorzeniona ze służb podatkowych i celnych. Zwalczaniem łapówkarstwa będą zajmowały się specjalne "lotne brygady" podlegające najwyższym władzom kraju.

 • Problem Grecji wciąż pozostaje nierozwiązany, natomiast porozumienia w sprawie Ukrainy zdają się zmierzać w dobrym kierunku. Kurs EURUSD pozostaje jednak bardzo stabilny w okolicach 1.13. Wczorajsze spotkanie ministrów finansów strefy euro nie przyniosło żadnych pozytywnych rezultatów.

 • Handlujesz z Rosją? Bądź bardzo ostrożny

  Konflikt na terenie Ukrainy oraz sankcje gospodarcze nałożone przez Unię Europejską negatywnie rzutują na kondycję gospodarki Rosji. Jak wynika z analizy ekspertów Atradius, jednego z największych ubezpieczycieli należności na świecie, każda gałąź rosyjskiej gospodarki znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji.

 • Spodziewane kolejne spadki cen żywności. Rosną straty spowodowane rosyjskim embargiem

  Rosyjskie embargo już dziś skutkuje niższymi cenami, a w miesiącach zimowych, kiedy na rynek trafią zapasy z chłodni, ceny mogą spaść jeszcze bardziej. Rozwiązaniem części problemów sadowników może być wsparcie przetwórstwa. Przetworzony produkt jest trwalszy, można go dłużej przechowywać i na więcej sposób zagospodarować. Większe są też szanse jego sprzedaży, również na nowych rynkach zbytu.

 • Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w środę, że jego kraj ma podstawy, by zażądać od władz w Kijowie wcześniej spłaty przyznanej Ukrainie w grudniu 2013 roku pożyczki w wysokości 3 mld dolarów.

 • Obszar wahań głównej pary walutowej - czyli eurodolara - w minionym tygodniu, a nawet w okresie nieco dłuższym, od 12 lutego, to mniej więcej 1,1280 - 1,1445. Była to kontynuacja i zarazem zawężenie wcześniejszej konsolidacji, uformowanej jeszcze w końcówce stycznia.