• Informacje na temat:

  bankructwo w polsce

Artykuły na temat: bankructwo w polsce
 • Problemy ze spłatą długów ma w Polsce ponad 2,3 mln osób, a ich zobowiązania przekraczają 40 mld zł. Sprawdź, jak możesz wydostać się ze spirali zadłużenia. Od 1 stycznia jest to łatwiejsze!

 • Upadłość konsumencka: Rośnie liczba bankructw w Polsce

  W naszym kraju rośnie liczba bankructw prywatnych. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy sądy orzekły 600 upadłości konsumenckich. Tymczasem w ostatnich pięciu latach takich upadłości było 100.

 • Widmo bankructw w firmach pracujących dla kopalni: Nawet 150 tys. osób może stracić prac

  W sytuacji zagrożenia utratą pracy żyje teraz nawet 150 tys. osób. To więcej niż pracuje we wszystkich kopalniach węgla w Polsce - komentuje Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Przedsiębiorstwa pracujące dla kopalń nie dostają wynagrodzenia albo otrzymują je z dużym opóźnieniem. - Członkowie izby, którzy dostarczają maszyny, odzież, świadczą usługi, czekają na...

 • W Polsce bankrutuje zbyt mało firm

  W minionym roku w Polsce ogłoszono niewypłacalność 900 firm, co oznacza wzrost o 12 proc. Powodem do zmartwienia jest jednak, wbrew raczej powszechnym wyobrażeniom, nadal zbyt mała liczba bankructw.

 • Dynamika płacy minimalnej w Polsce i w Unii Europejskiej

  Pierwsze minimalne wynagrodzenie zostało wprowadzone w 1894 roku w Nowej Zelandii pod wpływem strajków robotniczych. W Polsce po praz pierwszy płacę minimalną wprowadzono w 1956 roku. Od 2003 roku(...) minimalna w Polsce podnoszona jest zgodnie z powyższą zasadą.

 • Największe bankructwo farmy wiatrowej w Polsce

  To pierwsza od lat upadłość farmy wiatrowej w Polsce. Jej właścicielem był londyński fundusz inwestycyjny. Wiatraki za ułamek wartości przejmuje, notowana na warszawskiej giełdzie, Polenergia. To spółka należąca do rodziny Kulczyków.

 • Na czym polega upadłość konsumencka

  Z możliwości ogłoszenia upadłości (bankructwa), czyli pozbycia się długów, od lat korzystają osoby prywatne w krajach Unii Europejskiej czy w Stanach Zjednoczonych. W Polsce takie przepisy wprowadzono 5 lat temu.

 • W 2016 r. wzrosła liczba firm, które musiały ogłosić upadłość. I więcej jest firm dużych, dobrze znanych. Niektóre z nich mają jeszcze szanse, aby powrócić na rynek w dobrej kondycji. Jakie to firmy?

 • Polska po deregulacji - kraj "złotych rączek"

  ...sprawiedliwości - to doktor historii filozofii; jest on autorem wielu opracowań na temat Kościoła katolickiego w Polsce (podaję za Wikipedią - przyp. aut.). Na fotelu drugiego pilota pojawi się pewnie minister(...) absolwentów szkół wyższych". Na rynku pracy prym wiodą "umowy śmieciowe", a ich upowszechnienie spowoduje bankructwo szacownego ZUS-u. W tej sytuacji jedynym wyjściem jest postawienie na edukację...

 • Globalna gospodarka zna przykłady państw, które - w wyniku splotu niekorzystnych zdarzeń - stawały na skraju bankructwa. Szczególnie pouczający może być przykład borykających się z kryzysem Wysp Dziewiczych.