• Informacje na temat:

  barclays bank polska

Artykuły na temat: barclays bank polska
 • Bankowy trendsetting

  Globalne banki poszukują swoich kadr wśród humanistów i artystów. Co sądzą o tym sami zainteresowani?

 • Angielski bank Barclays obniżył prognozę dynamiki wzrostu PKB Polski na 2016 i 2017 rok

  Ekonomiści Barclays obniżyli prognozę dynamiki wzrostu PKB Polski w 2016 r. do 2,5 proc. z 2,9 proc. rdr - wynika z raportu datowanego na 18 listopada. W dół do 3,0 proc. z 3,1 proc. rdr została skorygowana również prognoza dynamiki PKB na 2017 r.

 • Jest praca nad Bałtykiem

  ...przyciągają tu inwestorów z zagranicy. W 2010 r. brytyjski bank Barclays otworzył w Wilnie duże centrum IT, a Western Union na Litwie umieścił centrum operacyjne dla całego regionu - mówi Ryszard Kowalski...

 • Frank w natarciu: Milionowe straty dla gmin i Deutsche Bank

  Uwolnienie kursu franka wobec euro dotknęło również Niemcy. Straty zanotuje Deutsche Bank i niemieckie gminy. Martwią się także niemieccy turyści.

 • - Przy możliwym wzroście PKB na poziomie 4,0 proc. za 2011 r., Polska "ma potencjał, by wyrosnąć ze swych obecnych trudności fiskalnych (bez konieczności dokonywania głębokich cięć wydatków - PAP) - powiedział PAP David Hauner z Bank of America Merrill Lynch.

 • Rewolucja kartowa nad Wisłą. 50 lat płatności bezgotówkowych w Polsce

  Pod koniec lat 60. w Polsce pojawiły się pierwsze transakcje bez użycia gotówki. Ich kompleksową obsługą zajmowała się jedna instytucja, a przez długie lata sieć akceptacji obejmowała tylko punkty handlowe i usługowe odwiedzane przez turystów. Aż do lat 90. karta płatnicza była synonimem luksusu, na który mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi. 50 lat rozwoju obrotu bezgotówkowego sprawiło, że obecnie w portfelach Polaków znajduje się ponad 36 mln "plastików". Tylko w ciągu trzech...

 • Alior Bank: Wychodzimy z własnej skorupy

  Mamy bardzo dużo do zdobycia na rynku, który dobrze znamy, czyli w Polsce - mówi Michał Chyczewski, p.o. prezesa zarządu Alior Banku. Alior Bank ma zamiar znaleźć się w pierwszej piątce najbardziej innowacyjnych banków w Europie.

 • Inwestycyjne plany samorządów uderzają w PKB

  Istotną przyczyną spowolnienia wzrostu PKB Polski jest drastyczny spadek inwestycji samorządów (JST). Wydatki inwestycyjne samorządów obniżyły się w trzcim kwartale br. aż o - 36,6% r/r (vs. -52,0% r/r w 2q) co oznacza, że ich ujemny wkład do wzrostu PKB wyniósł nawet 0,5-0,7pp.

 • Rynki chcą dotrwać do jutra, czyli do konferencji szefa EBC, Mario Draghi. Biznes zacznie się kręcić na większą skalę dopiero wtedy, gdy będzie wiadomo, jak daleko centralny bank eurolandu jest gotów się posunąć.

 • Prezes Alior Banku: Policzone dni tradycyjnych banków

  - Chcemy być pierwszym bankiem w Polsce, który umożliwi obsługę "one click" wszystkim klientom - obecnym i nowym. To oznacza, że będziemy mogli założyć im konto bankowe w oparciu o biometrię, bez wizyty w oddziale, udziału kuriera czy przelewu autoryzacyjnego. To będzie prawdziwa rewolucja - zapowiada Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku, w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz i Pawłem Czuryło.