• Informacje na temat:

  bariery w rozwoju przedsiębiorstwa

Artykuły na temat: bariery w rozwoju przedsiębiorstwa
 • Pytlarczyk: Polska nie jest w pułapce średniego rozwoju, wzrost płac wyjdzie gospodarce na dobre

  ...- Polska nie wpadła w pułapkę średniego rozwoju - ocenił Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku. Jego zdaniem, zacieśnianie warunków na rynku pracy oraz uszczelnianie VAT w dłuższym terminie korzystnie wpłynie na gospodarkę wymuszając inwestycje i innowacyjność. Międzynarodowa konkurencyjność Polski na pewno się pogorszyła, ponieważ płace wzrosły, a złoty się umocnił.

 • Jak uwolnić potencjał polskiej gospodarki? Usuwać bariery ograniczające rozwój przedsiębiorstw? Odpowiedzi na te pytania będą szukać uczestnicy Kongresu 590, który w dniach 15-16 listopada będzie obradował w Jasionce koło Rzeszowa. Specjalne wydarzenia i dyskusje będą poświęcone rozwojowi sektora małych i średnich firm.

 • Branża motoryzacyjna rośnie w siłę. Na przeszkodzie w jej rozwoju może stanąć brak pracowników

  ..., ponieważ na rynku pracy ich brakuje. Z brakiem wykwalifikowanego personelu boryka się już 36 proc. przedsiębiorstw. Luki kadrowe są coraz poważniejszą barierą w rozwoju branży motoryzacyjnej(...) awansować do miana jednego z liderów rozwoju elektromobilności. - Nasza pozycja w Europie jest bardzo dobra, dlatego że zapewniamy wysoką jakość. Skomunikowanie południowej części Polski z resztą...

 • Złe prawo największą barierą dla rozwoju polskich firm

  Skomplikowane bariery prawne są największą barierą rozwojową dla małych i średnich firm. Te ostatnie nie mogą sobie pozwolić na kosztowną obsługę prawną.

 • Wkrótce będziemy walczyć o pracowników nawet z Niemcami? Podwyżki płac to kwestia czasu

  ...analiz. Eksperci Komisji Europejskiej też przepytują co kwartał biznes i sprawdzają m.in., jakie są dla niego największe bariery rozwojowe. W przemyśle blisko 47 proc. ankietowanych firm z Polski(...) wskazali imigrację. Obecnie 26,6 proc. firm planuje przyciągać pracowników z Ukrainy. Z tego rozwiązania w największym stopniu czerpie sektor produkcyjny oraz duże przedsiębiorstwa, które muszą...

 • Cyfrowa transformacja to już nie tylko trend, ale konieczność. Wykorzystanie możliwości płynących z nowoczesnych technologii otwiera przed firmami nowe perspektywy, pozwala optymalizować działalność, a przez to zwiększać konkurencyjność.

 • Wkrótce będziemy walczyć o pracowników nawet z Niemcami? Podwyżki płac to kwestia czasu

  Komisji Europejskiej też przepytują co kwartał biznes i sprawdzają m.in., jakie są dla niego największe bariery rozwojowe. W przemyśle blisko 47 proc. ankietowanych firm z Polski wskazało, że problemy(...) przyciągać pracowników z Ukrainy. Z tego rozwiązania w największym stopniu czerpie sektor produkcyjny oraz duże przedsiębiorstwa, które muszą zapełnić setki wakatów. Tych w polskiej gospodarce w ostatnich...

 • "Polska droga do dobrobytu", czyli jak PiS chce pobudzić polską gospodarkę

  Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju, wielokrotnie podkreślał, że albo będziemy mieć w Polsce gospodarkę innowacyjną, albo byle jaką. "Polska droga do dobrobytu" - czyli plan rozwoju kraju jego autorstwa - zakłada uruchomienie nawet biliona złotych na inwestycje. W podobnym tonie wypowiadał się prezes PiS Jarosław Kaczyński już podczas kampanii wyborczej. Interia zapytała ekspertów

 • Dlaczego zarabiamy cztery razy mniej niż średnia UE

  Po prawie 10 latach od wejścia do Unii okazuje się, że wspólny rynek służy przede wszystkim firmom niemieckim, francuskim czy duńskim. Polskie przedsiębiorstwa, które chcą oferować towary na Zachodzie, napotykają szereg barier gorszych niż cła. Ale to tylko jeden z powodów, dla których Polacy zarabiają mało. Poniżej podajemy 10 zasadniczych przyczyn.

 • Resort cyfryzacji pracuje nad likwidacją barier dla rozwoju technologii mobilnych

  Jest pięć kluczowych zagadnień, które musimy uwzględnić w przepisach prawa, żeby skutecznie promować mobilność. Ważną sprawą jest przede wszystkim standaryzacja nowych usług 5G. Ten proces trzeba dokończyć - mówi minister cyfryzacji Anna Streżyńska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes.