• Informacje na temat:

  barometr gospodarczy

Artykuły na temat: barometr gospodarczy
 • Deklaracje pracodawców, że w IV kwartale br. raczej będą redukować zatrudnienie niż tworzyć nowe etaty, co pokazał Barometr Manpower, to niepokojące, ale przewidywalne sygnały dla rynku pracy - ocenili pytani przez PAP eksperci.

 • Łon (RPP): Znaczne spowolnienie gospodarcze może być powodem do obniżki stóp

  - Teraz nie ma potrzeby zmiany poziomu stóp procentowych, ale przy znacznym obniżeniu aktywności gospodarczej może być potrzebna ich obniżka - uważa Eryk Łon, członek RPP. Jego zdaniem, niewykluczony jest powrót zjawisk deflacyjnych.

 • Polska na 4. miejscu państw EMEA, w których o pracę będzie najłatwiej

  Jak wynika z opublikowanego dzisiaj przez firmę doradztwa personalnego ManpowerGroup kwartalnego raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia, pracodawcy w Polsce są zauważalnie optymistyczni co do planów rekrutacyjnych na najbliższe trzy miesiące.

 • Krajowy rynek kapitałowy przestaje być barometrem gospodarki. Na giełdzie zbyt duży udział mają spółki Skarbu Państwa

  W ciągu ostatnich pięciu lat główny indeks giełdowy WIG20 spadł o prawie 40 proc. W tym samym czasie krajowa gospodarka znacznie się rozwinęła. Zdaniem Adama Rucińskiego z BTFG Audit, rynek kapitałowy w Polsce przestaje być barometrem stanu gospodarki. Zbyt poważny udział na giełdzie mają spółki Skarbu Państwa, w których kluczowe decyzje podejmowane są przez rządzących polityków.

 • Zapotrzebowanie na kadrę zza wschodniej granicy stale rośnie. Ukraińców znajdziemy już w prawie co drugiej dużej firmie, co piątej średniej oraz co dziesiątej małej. Tak wynika z pierwszej edycji raportu Personnel Service "Barometr Imigracji Zarobkowej", który w całości zostanie opublikowany podczas konferencji prasowej 25 października br. Boom na ukraińskich pracowników spowoduje, że w całym...

 • Połowa Polaków uważa, że 10 tys. zł wystarczy na start działalności gospodarczej

  49 proc. Polaków jest zdania, że za 10 tys. złotych można rozpocząć działalność gospodarczą - wynika z badania Barometr Providenta. W praktyce rzeczywiście tyle wystarczy na start, ale jak podkreślają eksperci, potem potrzebne są dodatkowe środki na rozwój.

 • BIEC: Maleje ofert pracy w internecie

  Barometr Ofert Pracy, obrazujący zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy spada drugi miesiąc z rzędu - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Eksperci dodają, że choć pozytywne tendencje na rynku wolnych miejsc pracy osłabły, to nie wygasły.

 • Przed rozpoczęciem wczorajszej sesji nowojorskiej miało miejsce comiesięczne posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na którym podjęto decyzję o wydłużeniu pakietu stymulującego gospodarkę.

 • Starczewska-Krzysztoszek: Bezrobocie spadnie, będą podwyżki

  ...wszystkie. To naprawdę jest bardzo pokaźny, realny wzrost wynagrodzeń, co zresztą przekłada się też na wzrost gospodarczy, bo zaczęliśmy chętniej - ostrożnie, ale chętniej - wydawać pieniądze i konsumpcja urosła. Gdybyśmy zrobili taki barometr, wskaźnik, w którym po jednej stronie mamy rok pracodawcy, a po drugiej rok pracownika, to gdzie pojawiłaby się w tym roku strzałka? Przed nami rok...

 • Dlaczego Polak chce koniecznie mieć mieszkanie na własność?

  Tegoroczna edycja "Finansowego Barometru ING" pokazuje, że Polacy najczęściej spośród obywateli trzynastu badanych krajów marzą o posiadaniu mieszkania na własność.