• Informacje na temat:

  bartłomiej wróblewski

Artykuły na temat: bartłomiej wróblewski
 • Raport bieżący nr 29/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Votum S.A. ("Spółka", "Emitent") informuje, że w dniu 5 lipca...

 • Raport bieżący nr 29/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Votum S.A. ("Spółka", "Emitent") informuje, że w dniu 5 lipca...

 • Nowe przepisy dotyczące minimalnej odległości ferm od budynków mieszkalnych

  Nowo tworzone duże fermy będą musiały być oddalone o co najmniej 500 metrów od zabudowy mieszkaniowej. Przepisy nie obejmą za to zasmradzającego życie przemysłu.

 • Raport bieżący nr 1/2018 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Votum S.A. ("Spółka", "Emitent")...

 • Emerytury: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn już od 2016 roku?

  Prezydent złożył projekt ustawy mającej na celu poprawę sytuacji osób przechodzących na emeryturę. Ma wejść w życie już 1 stycznia 2016 r.

 • Lista laureatów drugiej edycji nagród Innovators Under 35 Poland wyróżnionych przez MIT Technology Review

  MIT Technology Review ogłasza dziesięciu laureatów drugiej edycji konkursu Innovators Under 35 Poland, wyłaniającego najbardziej inspirujących młodych innowatorów w kraju; 28 czerwca podczas uroczystości wręczenia nagród zostaną też ogłoszeni laureaci wyróżnienia Innowator Roku oraz Innowator Społeczny 2016.

 • Nieruchomości: Uważaj na dożywocie!

  Kupując mieszkanie warto sprawdzić, czy nie jest ono obciążone tzw. prawem dożywocia. Może się bowiem zdarzyć, że będziemy mieć niechcianego domownika, któremu na dodatek trzeba będzie zapewnić byt. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że informacja o takim lokatorze może nie być widoczna w księdze wieczystej.

 • Jak ustrzec się przed stratą?

  Zasady ustalania ceny, harmonogram płatności uzależniony od postępu prac budowlanych, warunki odbioru lokalu czy okoliczności, w jakich kupujący może odstąpić od zawarcia umowy ostatecznej - to tylko niektóre z zapisów, jakie powinny się znaleźć w umowie przedwstępnej zakupu mieszkania od dewelopera. Dobra umowa powinna minimalizować ryzyko zakupu lokalu w budowie. Home Broker publikuje wzorzec, z którego można skorzystać.