• Informacje na temat:

  baza firm

Artykuły na temat: baza firm
 • ...(ECC-Net). To instytucje, które mają pomagać konsumentom w sporach z przedsiębiorcami. Ma to związek z tym, że coraz częściej korzystamy z usług lub zakupów w firmach, które mają siedzibę za granicą. W takich przypadkach rozstrzygnięcie spornych spraw jest z reguły trudniejsze niż w przypadku firm polskich – chociażby ze względu na barierę językową. Dlatego właśnie warto skorzystać z pomo cy...

 • W przyszłym roku w Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej, uruchomiony zostanie też rejestr dłużników publicznoprawnych - powiedział PAP wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.

 • Małych firm nie stać na zatrudnienie programistów, więc stawiają na outsourcing

  W naszym kraju brakuje około 50 tys. specjalistów IT. Wielu małych firm nie stać na zatrudnienie programisty, dlatego zlecają realizację konkretnych zadań podmiotom zewnętrznym. Serwis Oferteo.pl sprawdził, jakich usług dotyczy to najczęściej.

 • Zatrzymany informatyk za sprzedaż baz danych

  28-letni informatyk został zatrzymany w Łodzi ws. kradzieży danych osobowych z bazy wartej ponad 110 mln zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 8 lat więzienia. Informatyk sprzedał co najmniej 56 tys. rekordów dotyczących osób z terenu Hiszpanii oraz Polski.

 • BIG InfoMonitor: Lepiej sprawdź firmę, zanim zaczniesz w niej pracować

  Planujesz zmianę pracy? Najpierw sprawdź, czy firma, która ci proponuje zatrudnienie jest uczciwa!

 • Baza danych o sprzedaży detalicznej to ogromne wyzwanie dla administracji i podatników - ekspert

  - Pomysł utworzenia bazy danych o sprzedaży detalicznej sam w sobie może nie jest taki zły, jednak jest to ogromne wyzwanie organizacyjne dla administracji podatkowej i jeszcze większe dla podatników - uważa doradca podatkowy dr Mariusz Cieśla.

 • ​Gdańsk: Amerykańska firma chce zatrudnić ok. 500 osób

  Wybór Trójmiasta firma tłumaczy m.in. dostępnością wykwalifikowanej kadry oraz obecnością w aglomeracji wielu firm z branży informatycznej. Jak poinformowała w środę Agencja Rozwoju Pomorza SA, Epam(...) technologie informatyczne dla klientów z USA i Kanady, z Wielkiej Brytanii i Europy Zachodniej. Dyrektor zarządzający Epam Systems w Polsce Przemysław Fedyczkowski poinformował, że firma planuje...

 • W bazie KRD 2,7 mln niesolidnych płatników

  W bazie Krajowego Rejestru Długów widnieje 2,71 mln niesolidnych płatników, zadłużonych na łączną kwotę 52,8 mld złotych - poinformował KRD Biuro Informacji Gospodarczej w komunikacie z okazji 15-lecia działalności.

 • Część nadgodzin ustalana przez firmę i pracownika

  ...wynagrodzenia, bo pracownik nie ma wpływu na decyzję firmy i musi się jej podporządkować, o ile ta uzasadni wyjątkowość sytuacji powodującej wydłużenie czasu pracy. Jednocześnie obie strony stosunku(...) funkcjonowanie w niedzielę i święta firm działających na rynkach globalnych, czyli transgranicznych. To dobry przykład pozytywnych konsekwencji prac w komisji trójstronnej. Za sprawą propozycji zmian...

 • Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus, polska marka o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, otworzyła nową halę produkcyjną w Lublinie. Ursus posiada trzy zakłady produkcyjne.