• Informacje na temat:

  baza firm

Artykuły na temat: baza firm
 • ...(ECC-Net). To instytucje, które mają pomagać konsumentom w sporach z przedsiębiorcami. Ma to związek z tym, że coraz częściej korzystamy z usług lub zakupów w firmach, które mają siedzibę za granicą. W takich przypadkach rozstrzygnięcie spornych spraw jest z reguły trudniejsze niż w przypadku firm polskich – chociażby ze względu na barierę językową. Dlatego właśnie warto skorzystać z pomo cy...

 • W przyszłym roku w Ministerstwie Finansów powstanie baza danych o sprzedaży detalicznej, uruchomiony zostanie też rejestr dłużników publicznoprawnych - powiedział PAP wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski.

 • BIG InfoMonitor: Lepiej sprawdź firmę, zanim zaczniesz w niej pracować

  Planujesz zmianę pracy? Najpierw sprawdź, czy firma, która ci proponuje zatrudnienie jest uczciwa!

 • Zatrzymany informatyk za sprzedaż baz danych

  28-letni informatyk został zatrzymany w Łodzi ws. kradzieży danych osobowych z bazy wartej ponad 110 mln zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 8 lat więzienia. Informatyk sprzedał co najmniej 56 tys. rekordów dotyczących osób z terenu Hiszpanii oraz Polski.

 • ​Gdańsk: Amerykańska firma chce zatrudnić ok. 500 osób

  Wybór Trójmiasta firma tłumaczy m.in. dostępnością wykwalifikowanej kadry oraz obecnością w aglomeracji wielu firm z branży informatycznej. Jak poinformowała w środę Agencja Rozwoju Pomorza SA, Epam(...) technologie informatyczne dla klientów z USA i Kanady, z Wielkiej Brytanii i Europy Zachodniej. Dyrektor zarządzający Epam Systems w Polsce Przemysław Fedyczkowski poinformował, że firma planuje...

 • Baza danych o sprzedaży detalicznej to ogromne wyzwanie dla administracji i podatników - ekspert

  - Pomysł utworzenia bazy danych o sprzedaży detalicznej sam w sobie może nie jest taki zły, jednak jest to ogromne wyzwanie organizacyjne dla administracji podatkowej i jeszcze większe dla podatników - uważa doradca podatkowy dr Mariusz Cieśla.

 • Część nadgodzin ustalana przez firmę i pracownika

  ...wynagrodzenia, bo pracownik nie ma wpływu na decyzję firmy i musi się jej podporządkować, o ile ta uzasadni wyjątkowość sytuacji powodującej wydłużenie czasu pracy. Jednocześnie obie strony stosunku(...) funkcjonowanie w niedzielę i święta firm działających na rynkach globalnych, czyli transgranicznych. To dobry przykład pozytywnych konsekwencji prac w komisji trójstronnej. Za sprawą propozycji zmian...

 • W bazie KRD 2,7 mln niesolidnych płatników

  W bazie Krajowego Rejestru Długów widnieje 2,71 mln niesolidnych płatników, zadłużonych na łączną kwotę 52,8 mld złotych - poinformował KRD Biuro Informacji Gospodarczej w komunikacie z okazji 15-lecia działalności.

 • Ok. 300 japońskich firm w Polsce utworzyło ok. 40 tys. miejsc pracy

  Blisko 300 japońskich firm inwestujących w Polsce utworzyło do tej pory ok. 40 tys. miejsc pracy - poinformował prezes Związku Pracodawców Shokokai, Yasuhiro Oishi. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych ocenia, że wartość japońskich inwestycji w naszym kraju wynosi ok. 1,5 mld dol.

 • Ursus rozbudowuje bazę produkcyjną

  Ursus, polska marka o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, otworzyła nową halę produkcyjną w Lublinie. Ursus posiada trzy zakłady produkcyjne.