• Informacje na temat:

  baza firm gdańsk

Artykuły na temat: baza firm gdańsk
 • ​Gdańsk: Amerykańska firma chce zatrudnić ok. 500 osób

  W Gdańsku spółka Epam Systems z USA chce w najbliższych 4-5 latach dać pracę ok. 500 osobom.

 • Ryanair rozbuduje bazę w Krakowie - dostawi trzeci samolot

  Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair rozbuduje swoją bazę na lotnisku Kraków Airport. Jesienią tego roku do dwóch stacjonujących tam samolotów Boeing 737-800 dołączy trzeci. Pozwoli to przewoźnikowi zwiększyć liczbę pasażerów i oferowanych połączeń.

 • Zatrudnienie specjalisty lub menedżera posiadającego doświadczenie i specjalistyczną wiedzę nie jest łatwe. W większych miastach panuje duża konkurencja, więc wiele firm kusi kandydatów atrakcyjnym wynagrodzeniem i bogatą ofertą benefitów. Mimo to nie zawsze udaje się znaleźć odpowiedniego kandydata.

 • Władze Gdańska zapowiadają list protestacyjny ws. fuzji Orlenu i Lotosu

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział, że wraz z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem skierują list protestacyjny do premiera ws. zapowiedzianego połączenia Orlenu i Lotosu. Tymczasem, pojawiają się już głosy ekspertów, że połączenie tych firm może zmonopolizować rynek paliw i doprowadzić do wzrostu ich cen.

 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  Warszawa (45 proc.), następnie Kraków i Poznań (po 13 proc.) oraz Gdańsk (9 proc.). - Baza obiektów w Polsce to zarówno obiekty niezrzeszone, jak i sieciowe. Te pierwsze cieszą się coraz większą popularnością, a te drugie rozwijają się coraz prężniej w kluczowych miastach - Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław. Obiekty niezrzeszone, hotele, w dużej mierze 3-4 gwiazdkowe, przeżywają...

 • Ponad tysiąc osób w pięciu bazach w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu zatrudniać będzie w tym roku niskokosztowa linia lotnicza Wizz Air. W Polsce w ub. roku linia obsłużyła rekordowe 8,1 mln pasażerów, o 17 proc. więcej niż rok wcześniej.

 • Sopot – czy warto przeprowadzić się do tego miasta za pracą?

  Część aglomeracji gdańskiej, kurort i uzdrowisko oraz miasto, które może pochwalić się najdłuższym w Europie drewnianym molo – Sopot wyróżnia się wśród innych polskich miast. Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto się do niego przeprowadzić ze względu na pracę.

 • Porty na fali

  Przy porównywalnym zarządzaniu i programach inwestycyjnych przyszłość czterech głównych portów morskich rysuje się dobrze, ale różnie. Decydują warunki naturalne i... uśmiech koniunktury.Na to też m.in. liczy zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście. Także ten zespół jest wpisany, podobnie jak porty trójmiejskie, w plan korytarza Bałtyk-Adriatyk i Morze Północne-Bałtyckie, europejskiej sieci TEN-T. Ale położenie obu portów zachodniopomorskich najbardziej predestynuje je do obsługi tranzytu.

 • Najtrudniej znaleźć pracę po szkole zawodowej

  ...będzie to jeden z popularniejszych zawodów. Z kolei Centralny Instytut Ochrony Pracy, który wspólnie z gdańską firmą Demon opracował listę 100 atrakcyjnych zawodów w przyszłości, zwraca uwagę na(...) posiadają dodatkowe umiejętności, np. dobrą znajomość kilku języków obcych, wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze - mówi Ewelina Kietlińska z firmy Hays. Wzrośnie też zapotrzebowanie np. na specjalistów...

 • Energa czeka na dziewiątego, KGHM ma piątego, kolejnego może mieć PGZ. Gorące fotele prezesów państwowych firm

  Energa czeka na dziewiątego szefa zarządu, KGHM ma piątego. Kolejnego może mieć za chwilę także Polska Grupa Zbrojeniowa.