• Informacje na temat:

  baza firm gdynia

Artykuły na temat: baza firm gdynia
 • Niespodzianki w sieci!

  Resort pracy pracuje nad uruchomieniem ogólnopolskiej bazy internetowej mającej ułatwić firmom szukanie pracowników. Przedsiębiorcy będą mogli w bazie bezpłatnie zgłaszać oferty pracy, a pracownicy szukać tam zatrudnienia. Będzie możliwość przeszukiwania w jednym miejscu ofert pracy z całej Polski.

 • Koniec boomu mieszkaniowego w 2019 r. wydaje się być coraz bardziej prawdopodobny. To zapowiada ciekawy rok na rynku. Szczególnie, że sporo dziać powinno się w programie Mieszkanie na Start, z niecierpliwością wyczekujemy też pojawienia się pierwszych Firm Inwestujących w Najem Nieruchomości. Marcin Krasoń z Home Broker prognozuje 2019 rok na rynku mieszkaniowym.

 • Sopot – czy warto przeprowadzić się do tego miasta za pracą?

  ...miasta działają także wyspecjalizowane agencje rekrutujące np. wyłącznie marynarzy. Taką agencją jest choćby SMT Gdynia. Mieszkańcy Sopotu poszukujący zatrudnienia mogą też zarejestrować się(...) przebranżowić. Sopoccy pracodawcy - dla kogo można pracować? W Sopocie jest kilka dużych firm, które z uwagi na dynamiczną ekspansję, systematycznie poszukują nowych pracowników. Do największych...

 • Fujifilm ma pierwsze w Europie centrum usług wspólnych

  Globalny lider nowych technologii, Fujifilm otwiera oddział w Gdańsku. Na przestrzeni dwóch lat ma zatrudnić ok. 150 osób. Pierwsze w Europie centrum usług wspólnych będzie obsługiwać europejskie oddziały firmy głównie w zakresie finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

 • Cyber-ochroniarz potrzebny od zaraz

  ...dzisiaj firmy. Jak z kolei wynika z raportu "Hacking the Skills Shortage" niedobór specjalistów jest na tyle duży, że ok. 15% tych stanowisk w badanych firmach pozostanie nieobsadzonych nawet do 2020 roku. - W praktyce oznacza to wyższe płace dla specjalistów od bezpieczeństwa IT i w konsekwencji wyższe koszty działalności dla firm. Nie to jest jednak najistotniejsze - w dobie digitalizacji biznesu...

 • Porty na fali

  Przy porównywalnym zarządzaniu i programach inwestycyjnych przyszłość czterech głównych portów morskich rysuje się dobrze, ale różnie. Decydują warunki naturalne i... uśmiech koniunktury.Na to też m.in. liczy zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście. Także ten zespół jest wpisany, podobnie jak porty trójmiejskie, w plan korytarza Bałtyk-Adriatyk i Morze Północne-Bałtyckie, europejskiej sieci TEN-T. Ale położenie obu portów zachodniopomorskich najbardziej predestynuje je do obsługi tranzytu.

 • Ceny mieszkań w większości miast wyższe niż przed rokiem

  Spadki cen mieszkań w Krakowie, Poznaniu i Warszawie równoważą się ze wzrostami stawek w pozostałych lokalizacjach i w efekcie w kraju obserwujemy stabilizację cen nieruchomości.

 • 1 stycznia 2017 r. zacznie działać Krajowa Administracja Skarbowa - Szałamacha

  - Chcemy aby 1 stycznia 2017 r. polska skarbówka zaczęła działać w skonsolidowanej instytucji pod nazwą Krajowa Administracja Skarbowa - poinformował w środę minister finansów Paweł Szałamacha. Zapowiedział podwyżki wynagrodzeń w skarbówce; nie wykluczył zwolnienia 3-4 proc. pracowników.

 • PiS: Reforma skarbówki i służby celnej pozwoli na lepsze zarobki. Nie będzie zwolnień

  - Reforma administracji skarbowej i służb celnych spowoduje lepsze warunki pracy i wyższe wynagrodzenia dla ich pracowników - przekonują politycy PiS. - Nie będzie redukcji zatrudnienia - zapewniają. Jeszcze 1 czerwca br. minister finansów Paweł Szałamacha nie wykluczył zwolnienia 3-4 proc. pracowników.

 • Otwarto Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni

  W poniedziałek w Gdyni uroczyście został otwarty Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, jeden z najnowocześniejszych w kraju kompleks biur, laboratoriów i prototypowni. W obiekcie swoją siedzibę może mieć ok. 300 firm.