• Informacje na temat:

  bezpieczeństwo energetyczne polski

Artykuły na temat: bezpieczeństwo energetyczne polski
 • Wielka firma szuka w Polsce 800 pracowników

  ...i kierowników robót, ale także osób z wąskich specjalizacji jak np. elektrycznej, energetycznej, niskoprądowej, kolejowej czy hydroinżynieryjnej.  Pracowników regularnie poszukuje też Skanska(...) nietypowych, innowacyjnych realizacjach. Jak wynika z raportu Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z grudnia 2013 r., na rynku praktycznie nie przybywa specjalistów z tej branży. W minionym roku różnica...

 • Czy polski rząd powinien zaakceptować rozwiązania prawne zaproponowane przez Komisję Europejską, nazywane "pakietem zimowym"? Propozycje zapisane w pakiecie zawierają także taki zapis, że KE może nie dać zgody na nową inwestycję w energetyce. Stąd wątpliwości, jak poszczególne kraje będą mogły budować swoje bezpieczeństwo energetyczne.

 • NSG Group zakończył rozbudowę Zakładu Pilkington IGP w Krakowie

  NSG Group w Polsce zakończył inwestycję realizowaną w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Krakowie. Rozbudowa zakładu oraz instalacja nowego parku maszynowego wraz z utworzeniem 150 nowych miejsc pracy, umożliwi wzrost produkcji szyb zespolonych. Szyby z oddziału Pilkington IGP w Krakowie dostarczane są na rynek polski i zagraniczny.

 • Bezpieczeństwo energetyczne Polski: Jesteśmy coraz bardziej niezależni od Rosji

  Z roku na rok rośnie bezpieczeństwo dostaw gazu do Polski. Jesteśmy coraz bardziej niezależni od Rosji.

 • Wacław Czerkawski: Podwyżki dla górników. Jak nie teraz, to kiedy...

  ..., że bezpieczeństwo musi kosztować. Zarówno bezpieczeństwo pracy górników pod ziemią, jak i bezpieczeństwo energetyczne kraju. - To, że jest potrzeba uregulowania i podwyższenia górniczych wynagrodzeń(...) to wszystko jest do niczego. Ale cóż, dobrego klimatu dla górnictwa brakuje teraz tak, jak węgla na polskim rynku. Rozmawiał Jerzy Dudała Więcej informacji na portalu wnp.pl...

 • Z jednej strony Unia Europejska z pakietami klimatycznymi, z drugiej Rosja ze swoim gazociągiem Nord Stream 2 w tle, a pośrodku Polska poszukująca energetycznej równowagi. Czy działanie w podobnym środowisku ma wpływ na bezpieczeństwo energetyczne kraju, czy utworzenie Polskiej Grupy Górniczej naprawi rodzime górnictwo i dlaczego import ropy i gazu nie jest już problemem - tłumaczy w rozmowie

 • ​Dla Polaków coraz mniej ważna wysokość pensji. Liczy się stabilność firmy i perspektywy zatrudnieni

  Kryzys gospodarczy zmienił priorytety polskich pracowników. Od wysokiej pensji, która jeszcze dwa lata temu była najważniejszym kryterium wyboru pracy, dziś pracownicy bardziej cenią stabilną sytuację firmy. Kolejne kryterium to bezpieczeństwo zatrudnienia. Wysokość wynagrodzenia Polscy pracownicy, którzy wzięli udział w badaniu Randstad Award 2013 wymienili dopiero na piątym miejscu.

 • Bezpieczeństwo energetyczne Polski: Zachód ma Nord Stream, my - terminal LNG

  Otwarcie techniczne terminala LNG w Świnoujściu, którego dokonano w październiku bm. nie rozwiązuje wszystkich problemów energetycznego bezpieczeństwa Polski. Daje jednak podstawy, by z większą swobodą mówić o uniezależnieniu się od Rosji.

 • ​Raport IEO: Rozwój sektora OZE mógłby dać 77 tys. nowych miejsc pracy

  Rozwój sektora odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce mógłby skutkować stworzeniem 77 tys. nowych miejsc pracy, a sama branża związana z produkcją paneli fotowoltaicznych do 2030 r. przyniosłaby polskiemu budżetowi 18,5 mld zł - oszacowali eksperci Instytutu Energii Odnawialnej (IEO).

 • W tym sporze z Gazpromem chodzi o bezpieczeństwo energetyczne nie tylko Polski

  Wyjątkowy jest ten sprzeciw podjęty przez polską firmę przeciw rosyjskiemu Gazpromowi. Skarga PGNiG do Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczy nieprzestrzegania prawa unijnego przez Komisję Europejską.