• Informacje na temat:

  bezpłatny katalog firm

Artykuły na temat: bezpłatny katalog firm
 • Katalog bezrobotnych, czyli kim na pewno nie zostać

  ...z supermarketami - ocenia prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Potwierdzają to dane firmy Soliditet Polska. Według nich tylko w ubiegłym roku zamknięto 20 tys. małych sklepów. Zniknęło też(...) firm i sklepów przenosi działalność do internetu, a tam potrzeba znacznie mniej sprzedawców niż w tradycyjnych placówkach handlowych. To jednak nie wszystko. Zdaniem ekspertów w handlu występuje...

 • Odpis na fundusz socjalny gdy pracownik przebywa na urlopie bezpłatnym

  W firmie zatrudniamy około 100 pracowników, w tym trzech przebywa na urlopie bezpłatnym. Czy na tych pracowników należy dokonać odpisów na ZFŚS za okres, w którym korzystają z urlopów bezpłatnych? Czy pracownicy na urlopie bezpłatnym mają prawo do świadczeń z ZFŚS?

 • .... Znalazła w nim dość pokaźny katalog świadczeń dla pracowników, którzy za zgodą pracodawcy albo z jego inicjatywy podnoszą kwalifikacje zawodowe. Przede wszystkim mogą oni liczyć na urlop szkoleniowy(...), niewiele ma wspólnego z profilem działalności firmy. Dla Moniki oznaczało to m.in., że nie będzie mogła liczyć na wcześniejsze wyjście z pracy, gdyby zajęcia kolidowały z obowiązkami zawodowymi...

 • 1 stycznia 2017 roku weszły w życie nowe przepisy prawne regulujące mechanizm odwróconego obciążenia. Rozszerzony został katalog czynności objętych reverse charge o usługi budowlane, procesory, srebro, złoto, platynę oraz wyroby z metali szlachetnych.

 • Wczasy pod gruszą

  ...poszczególnych czynników na motywację zmienia się wraz z poziomem wykształcenia, rodzajem wykonywanej pracy oraz pozycją zatrudnionego w strukturze firmy. Jednym z problemów, z którym muszą zmierzyć(...) inwestycję w rozwój firmy. Po nowelizacji przepisów Kodeksu Pracy w sprawie podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników, która obowiązuje od 16 lipca 2010 r., w interesie pracodawcy jest uregulowanie na...

 • UOKiK bierze się za pokazy dla seniorów: Trzeba powstrzymać falę oszustw

  Urząd szykuje przepisy mające utrudnić życie nieuczciwym firmom, które sprzedają drogie i niepotrzebne sprzęty czy usługi. Ich ofiarą najczęściej padają osoby starsze.

 • TFG - uruchomił nowy rejestr biur podróży

  Nowy rejestr z informacjami o wszystkich biurach podróży w Polsce - uruchomił Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki* zawiera wpisy dla ponad 4,6 tysiąca przedsiębiorców tej branży. Wreszcie można sprawdzić, czy dana firma jest wpisana do ewidencji prowadzonej przez marszałków województw i czy ma zabezpieczenia na wypadek niewypłacalności.

 • Łowią naiwne firmy

  Firma posługująca się wirtualnym adresem w Krakowie rozsyła po Polsce e-maile z prośbą o wpisanie się do katalogu. A potem żąda zapłaty - czytamy w "Dzienniku Polskim".

 • INTERIA.PL wzbogaciła swoje zasoby o serwis Tłumacz , umożliwiający użytkownikom portalu bezpłatne korzystanie ze słowników języków obcych. Tłumacz wchodzi w skład sekcji Wiedza, blisko powiązanej z innymi serwisami edukacyjnymi portalu.

 • ZUS: Będą kolejne ułatwienia

  Niższe koszty rejestracji firmy, mniej obowiązków informacyjnych dla start-upów oraz szerszy katalog usług, jakie można świadczyć nieodpłatnie bez naliczania VAT-u to wybrane, korzystne dla przedsiębiorców zmiany zawarte w projekcie tzw. czwartej ustawy deregulacyjnej.