• Informacje na temat:

  bezrobocie prognoza 2015

Artykuły na temat: bezrobocie prognoza 2015
 • Długotrwałe bezrobocie bolączką polskiego rynku pracy

  ...11 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z Bezrobociem. Sytuacja na rynku pracy jest jednym z najważniejszych wskaźników kondycji gospodarczej i społecznej każdego kraju. Bezrobocie w Polsce sukcesywnie spada, rośnie zatrudnienie, a wskaźniki makroekonomiczne napawają optymizmem. Jednak, mimo pozytywnych nastrojów, nadal 899 tysięcy dzisiejszych bezrobotnych to osoby pozostające bez pracy...

 • MRPiPS: Stopa bezrobocia w styczniu 8,7 proc.

  Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 8,7 proc. - poinformowało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. To wzrost o 0,4 pkt. proc. w porównaniu do grudnia ub. r. Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił jednak, że dynamika wzrostu jest znacznie niższa niż przed rokiem.

 • Bezrobocie może wzrosnąć. Będą zmiany na rynku pracy

  Rok 2015 był rekordowy dla naszego rynku pracy. Bezrobocie było najniższe od 2008 roku, stopniowo rosły też wynagrodzenia.

 • Credit Agricole: Polska dołek zaliczy w I kwartale 2015

  Analitycy Credit Agricole Bank Polska rewidują prognozy dla Polski. Oczekujemy, że I kw. 2015 r. roczna dynamika PKB ukształtuje się na poziomie 2,6%, co będzie jednocześnie dołkiem naszego spowolnienia gospodarczego.

 • ​Prognozy na 2015 rok: Bezrobocie nadal będzie spadać

  Zgodnie z szacunkami Komisji Europejskiej stopa bezrobocia w Polsce w 2015 roku wyniesie 8,7 proc. Jeśli prognozy się potwierdzą będzie to kolejny z rzędu spadek bezrobocia. Co więcej, w porównaniu ze średnią unijną i średnią dla strefy euro, sytuacja w naszym kraju będzie pod tym względem znacznie lepsza. Pozytywna tendencja powinna być również kontynuowana w 2016 roku.

 • Bezrobocie spada sezonowo

  Bezrobocie spada: Jak podał GUS w czerwcu było zarejestrowanych 1 mln. 622,3 tys. bezrobotnych. Jest to 10,3 proc. czynnych zawodowo. To zgonie z prognozami analityków.

 • Rok 2015 - będzie dalsza poprawa na krajowym rynku pracy

  Na koniec tego roku stopa bezrobocia wzrośnie prawdopodobnie do 11,6 proc., wobec 11,4 proc. odnotowanych w listopadzie - uważają ekonomiści. Ich zdaniem, za rok o tej porze bezrobocie będzie mniejsze niż 11 proc.

 • Bezrobocie w maju wyniosło 10,8 proc. wobec 11,2 proc. w kwietniu - poinformował GUS. Najwyższe bezrobocie - 17,3 proc. - było w woj. warmińsko-mazurskim, a najniższe - 7,2 proc. - w wielkopolskim. Zdaniem ekspertów, dalszy spadek bezrobocia będzie wspierał konsumpcję.

 • ​Rynek pracy w 2015 bardziej przyjazny dla młodych

  Najnowsza edycja Barometru Perspektyw Zatrudnienia pozwala z optymizmem spoglądać na polski rynek pracy w 2015 roku. Szefowie przedsiębiorstw ze wszystkich regionów kraju deklarują chęć zatrudnienia dodatkowych pracowników. Przewidywana poprawa sytuacji na rynku pracy to wiadomość dobra w szczególności dla młodych ludzi.

 • Stopa bezrobocia w lutym bez zmian

  Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 10,3 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. To tyle samo, co w styczniu, i o 1,6 punktu procentowego mniej, niż w lutym roku ubiegłego. W lutym było w Polsce prawie milion 653 tysiące zarejestrowanych bezrobotnych. Milion 416 tysięcy nie miało prawa do zasiłku. W urzędach pracy zgłoszono 133 tysiące 800 ofert pracy. Ogłoszone dziś przez GUS dane są zgodne z oczekiwaniami specjalistów i prognozą Ministerstwa Pracy.