• Informacje na temat:

  bezrobocie w europie

Artykuły na temat: bezrobocie w europie
 • Polskie bezrobocie jest inne niż w Europie

  ...​Polski rynek pracy i bezrobocie różnią się od sytuacji w wielu krajach. Wiele osób nie jest zainteresowanych pracą. Stopa aktywności zawodowej należy do najniższych. Polityka gospodarcza tego nie zmienia.

 • Bezrobocie: Jesteśmy wiceliderem w Europie!

  Stopa bezrobocia spadła z 12 proc. w lutym do 11,7 proc w marcu - poinformował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak przypomniał, w marcu 2014 r. stopa bezrobocia wynosiła 13,5 proc. - Jesteśmy wiceliderem w spadku bezrobocia w Europie, tylko Niemcy miały większą stopę spadku bezrobocia - ocenił minister.

 • Bezrobocie w Europie. Gdzie najłatwiej o pracę, a gdzie najtrudniej?

  Bezrobocie w Grecji i Hiszpanii wciąż przekracza 20 proc. Tymczasem w Niemczech wskaźnik bezrobocia spadł już do 4,9 proc. Oto najnowsze statystyki dotyczące europejskiego rynku pracy.

 • Rekordowo niskie bezrobocie w Polsce ma dwa dna!

  Spada bezrobocie. Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w czerwcu wskaźnik bezrobocia wyniósł 5,9 procent wobec 6,1 procent w maju. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że w ubiegłym miesiącu stopa bezrobocia spadła do 5,9 proc.

 • Państwo z najniższym bezrobociem w Unii. Czy na czeskim rynku pracy naprawdę jest tak dobrze?

  ...pracuje w szarej strefie. Najniższa w całej UE stopa bezrobocia jest powodem do dumy wśród wielu Czechów. Z drugiej jednak strony niższe bezrobocie przyczynia się do zwiększania przez firmy(...) w wielu branżach, w których odczuwa się deficyt fachowców, pracować będą roboty i obecna niska stopa bezrobocia zacznie znowu rosnąć. Bezrobocie można by więc w tym kraju dosyć szybko zniwelować prawie do...

 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 9,9 procent

  Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że stopa bezrobocia we wrześniu spadła do jednocyfrowego wyniku i wyniosła 9,9 procent.

 • Polska największą ofiarą drenażu mózgów w Europie

  ...wiedzy. W regionach, w których następuje drenaż, mobilność zaostrzają negatywne warunki na rynku pracy - wysokie bezrobocie i niskie wynagrodzenia. Wśród innych czynników "napięciowych" wymieniono...

 • UE: Bezrobocie wśród młodych diagnoza

  Obecnie blisko połowa młodych ludzi w Unii Europejskiej nie ma stałej pracy. W Polsce bezrobocie wśród takich osób sięga 27 procent. Bezrobocie wśród młodych jest jednym z najczęściej poruszanych tematów w naszych jak i europejskich mediach. Częstotliwość wyrażanego zaniepokojenia ze strony polityków i urzędników nie przekłada się jednak na postawienie właściwej diagnozy problemu.

 • Czechy - kraj z najniższym bezrobociem w UE. Brakuje rąk do pracy, ludzi ściągają już z Polski

  ...3,4 proc. Rok temu było to 4,3 proc. "Najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, ponaddwukrotny wzrost liczby wakatów w gospodarce i ogromne trudności w znalezieniu rodzimych pracowników - to(...) nawet 3700 zł na rękę. Oznacza to, że są to wyższe wynagrodzenia niż mediana płacowa obecna w Polsce - dodaje Zdybicka. Na drugim miejscu w Europie pod względem niskiego bezrobocia uplasowały się...

 • Polska wśród krajów z najniższym bezrobociem w Europie

  Według danych Eurostatu z 2017 roku wśród państw z najniższą stopą bezrobocia przodują Czechy, na drugim i trzecim miejscu są odpowiednio Niemcy i Wielka Brytania, nieco dalej Holandia, a tuż za nią, na 5. miejscu znajduje się Polska. Jak sytuacja wygląda w poszczególnych województwach? Czy te zmiany są realnie odczuwane przez Polaków?