• Informacje na temat:

  bezrobocie w europie statystyki

Artykuły na temat: bezrobocie w europie statystyki
 • Bezrobocie w Europie. Gdzie najłatwiej o pracę, a gdzie najtrudniej?

  Bezrobocie w Grecji i Hiszpanii wciąż przekracza 20 proc. Tymczasem w Niemczech wskaźnik bezrobocia spadł już do 4,9 proc. Oto najnowsze statystyki dotyczące europejskiego rynku pracy.

 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 9,9 procent

  Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że stopa bezrobocia we wrześniu spadła do jednocyfrowego wyniku i wyniosła 9,9 procent.

 • 25 milionów bez pracy, ludzie nie mają co jeść

  Szefowie unijnych instytucji nakreślili ponury obraz sytuacji na rynku pracy we Wspólnocie. Zaapelowali do państw członkowskich o zdecydowane działania w walce z rosnącym bezrobociem.

 • W zachodniej Europie kontrakty na indeksy spadają. W USA w piątek były dobre dane z rynku pracy, a to oznacza, że Fed zadziała - informują maklerzy.

 • Naród na wychodźstwie

  Ekonomiczny zastój i rosnące bezrobocie, które już przekroczyło 13 proc., spowoduje, że dziesiątki tysięcy, głównie młodych i wykształconych Polaków ponownie poszuka szczęścia za granicą. Minister Rostowski kombinuje jak by tu obrobić z pieniędzy emigrantów, którzy mają konta za granicą. Stąd zalecenie dla skarbówek, żeby zainteresowały się tymi, którzy wracają.

 • Kontrakty na indeksy giełd w zachodniej Europie rosną. Kończący się właśnie kwartał na giełdach może okazać się jednak najgorszy od 4 lat - podają maklerzy.

 • Euro 2012 ożywi rynek pracy

  Turystyka, infrastruktura i budownictwo - to branże, w których w tym roku będzie się wiele działo. Nowe miejsca pracy związane z organizacją Euro 2012 z pewnością polepszą statystyki na polskim rynku pracy. Pytanie tylko na jak długo.

 • W zachodniej Europie wahania indeksów na początku nowego tygodnia. W USA już po II debacie prezydenckiej i po ważnych danych o sytuacji na amerykańskim rynku pracy we wrześniu - wskazują maklerzy.

 • W systemie wspierania bezrobotnych trzeba zmian

  ...z bezrobociem są w Europie na najlepszych miejscach, to te, gdzie współpraca między sektorem publicznym, prywatnym i społecznym jest dobra, ma długą tradycję i dobrze funkcjonuje - podkreślił. Wagę łatwego(...) na wniosek resortu pracy zgodził się wydać na walkę z bezrobociem 500 tys. zł. W 2011 r. na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu wydano 3,3 mld zł, a na 2012 r. zaplanowano o ponad 100 tys...

 • Koniec przedświątecznej zwyżki? GPW w dół

  W Europie nieznacznie przeważała dziś czerwień. Tym razem warszawskiemu parkietowi nie udało się pozytywnie wyróżnić na tle innych giełd Starego Kontynentu. Po trzech rosnących sesjach główne indeksy przy Książęcej zostały zdominowane przez niedźwiedzie.