• Informacje na temat:

  bezrobocie w irlandii

Artykuły na temat: bezrobocie w irlandii
 • Brexit zaczyna uderzać w Irlandię

  ...są już widoczne, mimo że Wielka Brytania nie złożyła jeszcze wniosku o opuszczenie UE. Irlandzki bank centralny zmniejszył tegoroczną prognozę wzrostu z 3,6 do 3,3 proc. Na bezrobocie to się jeszcze(...) eksportu produktów żywnościowych. Takie prognozy to fatalna informacja dla mieszkających w Irlandii Polaków, których według GUS było w 2015 r. 111 tys. Dane Urzędu dotyczą osób mieszkających w Irlandii...

 • Irlandia: Bezrobocie najniższe od 2009 roku - poniżej 10 proc.

  Bezrobocie w Irlandii spadło po raz pierwszy od 2009 roku poniżej poziomu 10 proc. - poinformował irlandzki urząd statystyczny. Jak podkreślono, spadek bezrobocia z 15,1 proc. w 2012 r. był możliwy dzięki realizacji programu pomocowego.

 • Menadżer w Irlandii

  ...w Limerick w Irlandii - wspomina Dawid. - Mówił żebym przyjechał, jest tam sporo pracy, a na początek mogę mieszkać u niego. Oczywiście spróbowałem. Byłem młody, bez pracy, a do tego nieźle znałem język(...) utrzymania były za duże. Po jakimś czasie przeniesiono go do... Polski.     W Irlandii działają instytucje, które chyba najlepiej określić można polskim terminem kluby pracy. Nie zajmują się wyszukiwaniem...

 • Zaskakujący wzrost PKB Irlandii. Zielona Wyspa wygrała z kryzysem i zwiększa wydatki

  Żaden inny kraj w Unii Europejskiej nie może się równać pod względem tempa wzrostu gospodarczego z Zieloną Wyspą. To pozwala rządowi w Dublinie zwiększać wydatki.

 • Irlandia zachęca swoich emigrantów do powrotu

  Władze Irlandii uznały, że gospodarka kraju jest już w na tyle dobrej kondycji, by skusić do powrotu tych, którzy wyjechali w czasie zapaści gospodarczej. Aby tak się stało, uruchamiają specjalny program ułatwiający reemigrację.

 • W Niemczech stopa bezrobocia w dół o 15 tys.

  Stopa bezrobocia w Niemczech w marcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,4 proc. wobec 6,5 proc. miesiąc wcześnie - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

 • Szara strefa zmienia wszystko. Zaskakujące wskaźniki dotyczące bezrobocia

  ...krajach Wspólnoty z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Irlandii. - Przy takim określaniu poziomu bezrobocia mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego wypadają dobrze, bo mają większe możliwości wykonywania prac(...) inflacją. Ponadto na Podkarpaciu baza turystyczna jest mniej rozwinięta, co sprawia, że i pracy poza wiedzą fiskusa jest mniej. Dlatego bezrobocie w woj. podkarpackim liczone według BAEL jest...

 • Bezrobocie w strefie euro wyniosło w lipcu 10,9 procent

  Jak wynika z danych Eurostatu, bezrobocie w strefie euro wyniosło w lipcu 10,9 proc. To najmniej od lutego 2012 roku. Mimo poprawy w statystykach, w całej Unii jest aż 23 mln osób bezrobotnych.

 • Irlandia chce osiągnąć stan pełnego zatrudnienia w 2018 roku

  ...- Irlandia w 2018 r. chce osiągnąć stan pełnego zatrudnienia. Tworzeniu nowych miejsc pracy w tym kraju mają sprzyjać m.in. zachęty podatkowe, a także specjalny fundusz inwestycyjny dla małych i średnich firm - mówi ambasador Irlandii w Polsce Gerard Keown.

 • Bezrobocie rośnie. Tym razem to bardzo dobra informacja

  Pierwszy raz od niemal trzech lat wzrosło w Polsce bezrobocie. Coś, co zwykle brzmi złowieszczo, tym razem stanowi dobrą informację, ze względu na rosnący w tym samym czasie poziom zatrudnienia i aktywności zawodowej, które jednocześnie osiągnęły wieloletnie rekordy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.