• Informacje na temat:

  bezrobocie w krajach ue

Artykuły na temat: bezrobocie w krajach ue
 • Czechy - kraj z najniższym bezrobociem w UE. Brakuje rąk do pracy, ludzi ściągają już z Polski

  ...ostatnim kraju stopa bezrobocia skurczyła się z 6,2 proc. w grudniu 2015 roku do 4,3 proc. w grudniu 2016 roku. W sumie bezrobocie spadło w 25 krajach członkowskich, a wzrosło tylko w trzech - na(...) 3,4 proc. Rok temu było to 4,3 proc. "Najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, ponaddwukrotny wzrost liczby wakatów w gospodarce i ogromne trudności w znalezieniu rodzimych pracowników - to...

 • Stopa bezrobocia w strefie euro w październiku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 10,7 proc., wobec 10,8 proc. w poprzednim miesiącu - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

 • Polskie bezrobocie jest inne niż w Europie

  ...​Polski rynek pracy i bezrobocie różnią się od sytuacji w wielu krajach. Wiele osób nie jest zainteresowanych pracą. Stopa aktywności zawodowej należy do najniższych. Polityka gospodarcza tego nie zmienia.

 • Stopa bezrobocia w eurolandzie w kwietniu wyniosła 11,1 proc.

  Stopa bezrobocia w strefie euro w kwietniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 11,1 proc., wobec 11,2 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

 • Państwo z najniższym bezrobociem w Unii. Czy na czeskim rynku pracy naprawdę jest tak dobrze?

  ...pracuje w szarej strefie. Najniższa w całej UE stopa bezrobocia jest powodem do dumy wśród wielu Czechów. Z drugiej jednak strony niższe bezrobocie przyczynia się do zwiększania przez firmy(...) w wielu branżach, w których odczuwa się deficyt fachowców, pracować będą roboty i obecna niska stopa bezrobocia zacznie znowu rosnąć. Bezrobocie można by więc w tym kraju dosyć szybko zniwelować prawie do...

 • Czy w Polsce istnieje jeszcze bezrobocie?

  Eurostat podaje, że w Polsce bezrobocie wynosi 4,4 proc. Natomiast według GUS wynosi 6,6 proc. W obu przypadkach są to dane za marzec. Skąd tak duże różnice? I co jest największym problemem polskiego rynku pracy, powodując, że inaczej ten rynek wygląda w bogatszych krajach UE?

 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  ...młodych lub wykonujących proste zadania, miała stracić etaty. Przewidywano, że bezrobocie poszybuje w górę, skurczy się liczba miejsc pracy, rozszerzy szara strefa. Okazało się jednak, że stopa(...) r., jedynym w XXI w., w którym najniższe wynagrodzenie zamrożono (nie wzrosło ani o złotówkę w porównaniu z 2001 r.), bezrobocie spadało, ale tylko o 0,1 pkt proc. (z 18,1 do 18 proc.). Czy to oznacza, że...

 • Koniec 2016 r. z rekordowo niskim bezrobociem

  W końcu listopada br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1 mln 313 tys. osób, tj. nieznacznie zwiększyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale stopa bezrobocia pozostała na poziomie 8,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • Jak państwa Unii radzą sobie z bezrobociem?

  Efektywność polskich instytucji odpowiedzialnych za politykę zatrudnienia od dawna budzi wiele wątpliwości. Tymczasem okazuje się, że w krajach UE istnieją dobre praktyki, dzięki którym udaje się ograniczać bezrobocie. Warto przyjrzeć się bliżej, jak Holandia, Niemcy i Wielka Brytania radzą sobie z problemami na rynku pracy.

 • Polska wśród krajów z najniższym bezrobociem w Europie

  Według danych Eurostatu z 2017 roku wśród państw z najniższą stopą bezrobocia przodują Czechy, na drugim i trzecim miejscu są odpowiednio Niemcy i Wielka Brytania, nieco dalej Holandia, a tuż za nią, na 5. miejscu znajduje się Polska. Jak sytuacja wygląda w poszczególnych województwach? Czy te zmiany są realnie odczuwane przez Polaków?