• Informacje na temat:

  bezrobocie w polsce 2012

Artykuły na temat: bezrobocie w polsce 2012
 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  ...nie potwierdzają już tak wyraźnie takiej tendencji. Na przykład płaca minimalna wyraźnie wzrosła także w roku 2012 r. (o 114 zł, z 1386 do 1500 zł). W tym czasie bezrobocie nie spadło, lecz - tak jak(...) młodych lub wykonujących proste zadania, miała stracić etaty. Przewidywano, że bezrobocie poszybuje w górę, skurczy się liczba miejsc pracy, rozszerzy szara strefa. Okazało się jednak, że stopa...

 • Interwencje rządowe wspierają spadek bezrobocia

  Aktywna polityka rządu na rynku pracy przyczyniła się do spadku stopy bezrobocia rejestrowanego przeciętnie o 1,0pp w ostatnich 2 latach wobec scenariusza bez jakichkolwiek działań rządu.

 • Skazani na bezrobocie

  W marcu 2013 r. wśród ludzi po 50. roku życia było 525,2 tys. bezrobotnych (dane GUS). To niemal 40 tys. więcej niż na koniec 2012 r. W sumie stanowią prawie 1/4 wszystkich osób pozostających bez(...) - rocznik 1958 - był dziennikarzem. Pracował w kilku redakcjach, ostatnio w internetowym portalu ogólnopolskiej gazety. Pod koniec kwietnia 2012 r., tuż przed długim weekendem, wręczono mu...

 • Bezrobocie w strefie euro wyniosło w lipcu 10,9 procent

  Jak wynika z danych Eurostatu, bezrobocie w strefie euro wyniosło w lipcu 10,9 proc. To najmniej od lutego 2012 roku. Mimo poprawy w statystykach, w całej Unii jest aż 23 mln osób bezrobotnych.

 • Coraz więcej ludzi w Polsce ma pracę. W przyszłym roku bezrobocie może spaść poniżej 11 procent

  Bezrobocie w Polsce spadło do najniższego poziomu od 5 lat. Jak podał resort pracy, w październiku bez pracy było 11,3 proc. aktywnych zawodowo Polaków. W przyszłym roku stopa bezrobocia może spaść poniżej 11 proc.

 • W Niemczech stopa bezrobocia w dół o 15 tys.

  Stopa bezrobocia w Niemczech w marcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,4 proc. wobec 6,5 proc. miesiąc wcześnie - poinformował Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

 • Bezrobocie w Polsce według powiatów - kwiecień 2013 r.

  Polska to kraj ogromnych dysproporcji. Bezrobocie w poszczególnych powiatach waha się od 38 proc. w powiecie Szydłowieckim do 4,6 proc. w Poznaniu. Regiony z jednocyfrową stopą bezrobocia są jednak(...) pierwszej trójki województw z najgorszymi wynikami w walce z bezrobociem należą kolejne dwa północne regiony - w województwie Kujawsko-Pomorskim stopa bezrobocia wyniosła 18,5 proc., w Zachodniopomorskim...

 • Stopa bezrobocia najniższa od 7 lat

  Jak podał Główny Urząd Statystyczny bezrobocie w Polsce spadło do 9,7 proc. W końcu września 2015 r. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy była niższa zarówno w porównaniu z sierpniem, jak i analogicznym okresem ub.r. Stopa bezrobocia wyniosła 9,7 proc. wobec 9,9 proc. w sierpniu br.

 • Bezrobocie nie omija zawodów medycznych

  ...wyklucza bezrobocie. W regionach, gdzie bez pracy pozostaje po kilkaset pielęgniarek, te z dodatkowymi kompetencjami można policzyć zwykle na palcach dwóch rąk. W kategorii specjalistek organizacji(...) bezrobocie wśród pielęgniarek, pokazuje, że w systemie brakuje pieniędzy. Placówki medyczne, zwłaszcza przekształcone w spółki, redukują etaty. Gdy już szukają pielęgniarek, chcą od razu doświadczoną...

 • Polska gospodarka w 2016 - podsumowanie w liczbach

  - Słabszy niż przed rokiem wzrost gospodarczy, wyższe przychody przedsiębiorstw niefinansowych, najniższe od 25 lat bezrobocie, najdroższy od 14 lat dolar - to niektóre z danych charakteryzujących stan naszej gospodarki na koniec 2016 r., zebrane przez Gerda Broker.