• Informacje na temat:

  bezrobocie wg wojewodztw w 2015

Artykuły na temat: bezrobocie wg wojewodztw w 2015
 • Długotrwałe bezrobocie bolączką polskiego rynku pracy

  ...11 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z Bezrobociem. Sytuacja na rynku pracy jest jednym z najważniejszych wskaźników kondycji gospodarczej i społecznej każdego kraju. Bezrobocie w Polsce sukcesywnie spada, rośnie zatrudnienie, a wskaźniki makroekonomiczne napawają optymizmem. Jednak, mimo pozytywnych nastrojów, nadal 899 tysięcy dzisiejszych bezrobotnych to osoby pozostające bez pracy...

 • Bezrobocie w pierwszym kwartale 2016 r. o 14 proc. niższe niż w I kw. 2015 r.

  Na koniec marca br. w urzędach pracy było zarejestrowanych 1 mln 600,5 tys. osób. To 14 proc. mniej niż w końcu marca ub. roku - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. Pracodawcy zgłosili w pierwszym kwartale br. o ponad 74 tys. ofert pracy więcej niż rok temu. Jednocześnie GUS podał - co jest niepokojące - że o 2,4 proc. było więcej bezrobotnych w porównaniu z końcem roku 2015. Eksperci są

 • Szara strefa zmienia wszystko. Zaskakujące wskaźniki dotyczące bezrobocia

  ...inflacją. Ponadto na Podkarpaciu baza turystyczna jest mniej rozwinięta, co sprawia, że i pracy poza wiedzą fiskusa jest mniej. Dlatego bezrobocie w woj. podkarpackim liczone według BAEL jest(...). podkarpackiego przebywał za granicą ponad trzy miesiące, a w woj. warmińsko-mazurskim co 13. Janusz Kowalski, 2015-03-26

 • Bezrobocie w styczniu sezonowo rośnie

  Stopa bezrobocia zarejestrowanego na koniec stycznia 2016 r. wyniosła 10,3 proc., oznacza to, że wzrosła o 0,5 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca - podał Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu z początkiem zeszłego roku to i tak znacznie lepiej - w styczniu 2015 r. stopa ta wyniosła bowiem 11,9 proc. Dane te są zgodnie z przewidywaniami analityków.

 • Młodzi na rynku pracy nie mają łatwo. Bezrobocie wśród absolwentów jest duże

  Jak wynika z badania Pracuj.pl "Studenci i absolwenci na rynku pracy", już w trakcie studiów ponad połowa respondentów pracowała bądź pracuje zawodowo. Jak wynika z danych za pierwszy kwartał 2015 r., osobom o najkrótszym stażu zawodowym dedykowano o 8,4 proc. więcej ogłoszeń niż w analogicznym okresie roku minionego.

 • Bezrobocie spada sezonowo

  Bezrobocie spada: Jak podał GUS w czerwcu było zarejestrowanych 1 mln. 622,3 tys. bezrobotnych. Jest to 10,3 proc. czynnych zawodowo. To zgonie z prognozami analityków.

 • Zarobki w 2015 r. - podsumowanie ogólnopolskiego badania wynagrodzeń w 2015 r.

  W 2015 roku po raz pierwszy zadaliśmy naszym respondentom pytanie, czy są zadowoleni z pracy. Okazało się, że wbrew powszechnemu przekonaniu o malkontenctwie Polaków nie jest aż tak źle, bo 76 proc. z nas jest zadowolonych w przeciwieństwie do 24 proc. niezadowolonych (tabela 1.) Niestety zadowoleniu z pracy nie towarzyszy zadowolone z wynagrodzenia, , ale o tym w dalszej części artykułu (tabela 4.).

 • GUS: Stopa bezrobocia w październiku 8,2 proc.

  Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 8,2 procent- poinformował Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to spadek bezrobocia w stosunku do września o 0,1 punktu procentowego.

 • ​Licznik rynku InfoPraca - IV kwartał 2015 r.

  ...popytem na programistów IT a podażą. Zgodnie z Licznikiem rynku InfoPraca.pl, w czwartym kwartale 2015 r. aż 81,4 proc. aplikacji pochodziło z Mazowsza, Śląska, Dolnego Śląska i Małopolski. Na...

 • Stopa bezrobocia na koniec kwietnia wyniosła 7,7 proc. - podało we wtorek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. To o 0,4 punktu procentowego mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,7 proc. mniej niż rok temu. Jak podkreślił resort, tak niskiego wskaźniku bezrobocia nie zanotowano od 26 lat.