• Informacje na temat:

  bezrobotny po 50

Artykuły na temat: bezrobotny po 50
 • Co drugi Polak po 50. roku życia jest bezrobotny

  ...​W wyniku działań rządu na rzecz aktywizacji zawodowej osób po 50. roku życia do 2020 r. zatrudnienie w tej grupie ma wzrosnąć do 50 proc. Oznaczałoby to, że co drugi pracujący Polak miałby wtedy ponad 50 lat.

 • Zatrudniasz osobę po 50. roku życia? Sprawdź, z jakich ulg możesz skorzystać

  Osoby po 50. roku życia stanowią ponad 1/5 ogółu bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy i liczba ta systematycznie wzrasta - wynika z raportu opracowanego przez Najwyższą Izbę Kontroli. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) wdrożyło program, który ma obniżyć pracodawcom koszty zatrudniania pracowników zbliżających się do wieku emerytalnego.

 • Student - absolwent - bezrobotny

  Co trzecia osoba bez pracy w Polsce jest w wieku 25-34 lat. Dotyczy to również dużych miast, np. Warszawy. Mści się masowa likwidacja szkół zawodowych i techników w ostatnich 10 latach. Z lawinowo rosnącą liczbą bezrobotnych absolwentów szkół wyższych i liceów rząd nie wie co zrobić.

 • Pożyczki z Unii pomogą najsłabszym na rynku pracy

  Bezrobotni, choć nie tylko oni, którzy chcieliby założyć własny biznes, mogą skorzystać w sumie z 280 mln zł pożyczek unijnych dostępnych w dziesięciu województwach.

 • ​Śląskie: Co drugi bezrobotny jest długotrwale bez pracy

  Długotrwałe bezrobocie najczęściej zagraża osobom o niskich kwalifikacjach niedopasowanych do rynku pracy. - Problem ten dotyczy często osób powyżej 50. roku życia - im najtrudniej jest znaleźć zatrudnienie po stracie pracy - powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach Paulina Cius. Najwięcej długotrwale bezrobotnych, jak podaje WUP, odnotowano w Częstochowie (ok. 8,9 tys...

 • Ewa Kopacz: Tysiąc złotych przez rok po urodzeniu dziecka

  Od 2016 r. z urlopów rodzicielskich będą mogli skorzystać wszyscy rodzice bezrobotni, pracujący na umowy o dzieło, studenci i rolnicy - zapowiedziała w expose premier Ewa Kopacz. W latach 2015-2020 na wsparcie budowy przyzakładowych żłobków i przedszkoli rząd przeznaczy 2 mld zł.

 • Teraz w urzędzie pracy Twoje sprawy będzie pilotował jeden doradca, który dostanie premię, gdy doprowadzi do Twojego zatrudnienia. Będziesz też mogła uzyskać świadczenie aktywizacyjne lub pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej. Jeśli jesteś w wieku 50+, łatwiej znajdziesz pracę, bo firma może dostać dofinansowanie do Twojej pensji. PAMIĘTAJ! Status bezrobotnego traci ten, kto bez...

 • GUS: W kwietniu bezrobocie wyniosło 11,2 proc.

  Bezrobotni zarejestrowani w urzędach pracy w końcu kwietnia 2015 r. stanowili 11,2 proc. aktywnych zawodowo Polaków, podczas gdy w marcu wskaźnik ten wyniósł 11,7 proc., a w kwietniu 2014 r. - 13 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

 • Jakie przywileje ma bezrobotny?

  Czy będąc zwolnionym z pierwszej w życiu pracy nie z winy pracownika (wypowiedzenie dokonane przez pracodawcę), osoba taka może ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych? W jakiej wysokości i czy należą(...) okresie będzie przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych?

 • Nie daj się zrobić w "słupa". Jak działają karuzele VAT?

  Ofiarami lub nieświadomymi członkami karuzeli VAT, często prowadzonymi przez zorganizowane grupy przestępcze, padają bezrobotni, studenci a nawet emeryci. Bywa, że w proceder uwikłani są także legalnie działający przedsiębiorcy. Często nie zdają sobie sprawy, że stali się częścią przestępczej spirali, nakierowanej na wyłudzenie pieniędzy od państwa. Gdyby zredukować lukę VAT w Polsce można by zbudować ponad 900 kilometrów autostrad, 97 szpitali, zafundować emeryturę dla ponad 1,5 mln osób...