• Informacje na temat:

  biogazownie polskie

Artykuły na temat: biogazownie polskie
 • Energia odnawialna od nowa

  System białych certyfikatów trzeba zmienić. Wsparcie OZE przejdzie rekonstrukcję - obecny rząd ma tu inne poglądy niż poprzedni gabinet. Nowe szaty przybierze nieefektywna od lat promocja kogeneracji.

 • Branża biogazu na skraju przepaści

  Zdaniem analityków rozwój biogazowni w Polsce praktycznie się zatrzymał a produkcja stała się zupełnie nie opłacalna. Przyjęta w 2010 r. przez rząd strategia rozwoju biogazu w Polsce przewiduje, że do 2020 r. w każdej polskiej gminie, posiadającej odpowiednie warunki, będzie funkcjonowała średnio jedna biogazownia wykorzystująca biomasę pochodzenia rolniczego.

 • Węgiel pozostanie w perspektywie 20-30 lat głównym źródłem energii w Polsce

  Węgiel, biogazownie, fotowoltaika, farmy wiatrowe, gaz, atom - bezpieczeństwo energetyczne wymaga stosowania różnych źródeł energii. Zdaniem dyrektora generalnego Grupy Veolia, w Polsce węgiel pozostanie najważniejszą składową polskiego miksu energetycznego, choć nowoczesne elektrownie będą go spalać w mniej niż dotąd szkodliwy dla środowiska sposób. Jednocześnie wzrośnie udział OZE.

 • Producenci jaj w Polsce i w UE mogą w najbliższych latach mieć kłopoty rynkowe z powodu planowanych przez Ukrainę nowych inwestycji w produkcję jaj na Łotwie, ale niewykluczone także i w Polsce - informuje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

 • To musi być nasza elektrownia

  O budowie polskiej elektrowni atomowej, długoterminowych inwestycjach, wiatrakach i gazowym lobby w Europie, a także o bezpieczeństwie oraz niezależności energetycznej Polski mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • 2016 w gospodarce czasem wielu zmian!

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Rok 2016 w gospodarce: Czas wielu zmian (1.)

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki Skarbu Państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • Rok 2016 w gospodarce: Czas wielu zmian (2.)

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki skarbu państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • H. Cegielski-Poznań ma produkować pojazdy dla wojska

  List intencyjny ws. nawiązania współpracy przemysłowej i biznesowej w dziedzinie produkcji pojazdów wojskowych podpisała w poniedziałek spółka H. Cegielski-Poznań (HCP) z tureckim przedsiębiorstwem Otokar.

 • Kryzys w energetyce wiatrowej. 70 proc. instalacji notuje straty

  polskiego prawa.