• Informacje na temat:

  biuro maklerskie

Artykuły na temat: biuro maklerskie
 • Dochodów ze sprzedaży papierów wartościowych, np. akcji, obligacji na giełdzie, nie łączy się z innymi. Należy rozliczyć je oddzielnie, na formularzu PIT-38. Podstawą do wypełnienia tego zeznania będzie PIT-8C przysłany z biura maklerskiego. Nie ma w nim jednak wszystkich danych, takich jak opłaty notarialne...

 • Komisja Nadzoru Finansowego - biuro maklerskie na liście ostrzeżeń

  W poniedziałek, 31 lipca 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczony został nowy podmiot. Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF), została wpisana spółka: - Eubi Investments sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 • HAYS Poland otwiera oddział w Krakowie

  HAYS Poland, firma będąca światowym liderem w zakresie rekrutacji specjalistycznej otworzyła nowe biuro w Krakowie. Małopolski oddział HAYS jest piątym z kolei w Polsce, po dotychczas działających placówkach w Warszawie, Katowicach, Trójmieście i Wrocławiu.

 • XTB otrzymał od KNF ocenę nadzorczą

  X-Trade Brokers Dom Maklerski otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego ocenę nadzorczą, która nie mieściłaby się w dotychczasowych kryteriach KNF dot. zaleceń dla domów maklerskich w sprawie polityki dywidendowej - podał XTB w komunikacie. To nie pozwalałoby spółce wypłacić ewentualnej dywidendy za 2017 rok.

 • ...wpłacamy na nasz osobisty rachunek – prowadzony przez bank, fundusz inwestycyjny, biuro maklerskie lub towarzystwo ubezpieczeń. Oprocentowanie pieniędzy zebranych na takich kontach to 3-6 proc. w skali...

 • Giełdowy broker foreksowy w tarapatach

  Jak donosi "Puls Biznesu", KNF nie ma wątpliwości, że giełdowy broker foreksowy, dopuścił się oszustwa na szkodę klientów szacowanego na od 8 do 23,5 mln zł. Biuro obecne jest w 13 krajach, i nadzorowane jest przez regulatorów, m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Turcji.

 • Emerytalne (IKE) i/lub Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Wolno założyć jedno IKE i jedno IKZE. Oferują je banki i biura maklerskie. Właściciel konta decyduje, gdzie będą lokowane...

 • Milionom kont grozi blokada

  Kto założył konto w banku, rachunek maklerski, lokatę po 1 lipca 2014 r. powinien teraz uważnie czytać korespondencję, gdyż jego pieniądze mogą zostać zablokowane - ostrzega "Puls Biznesu".

 • ...z form oszczędzania są Indywidualne Konta Emerytalne. Założenie IKE jest łatwe – wystarczy zgłosić się do banku, firmy ubezpieczeniowej, funduszu inwestycyjnego, biura maklerskiego czy dobrowolnych...

 • Szef domu maklerskiego: Spekulacja nie jest zła

  - Ludzie inwestują w rynki, które znają. Stąd rynek rodzimy zawsze będzie atrakcyjniejszy. To więc nie jest tak, że dostęp do giełd amerykańskich osłabia GPW - choć na tej samej platformie można kupić zarówno akcje KGHM, jak i Apple'a - mówi w wywiadzie dla "DGP" Omar Arnaout, szef domu maklerskiego X-Trade Brokers, specjalizującego się w rynku walutowym.