• Informacje na temat:

  bolechowo

Artykuły na temat: bolechowo
 • Producent autobusów i tramwajów Solaris Bus & Coach S.A. z Bolechowa (Wielkopolskie) zatrudnia 100 nowych pracowników. Wzrost zatrudnienia związany jest z nowymi zamówieniami dla firmy.

 • Solaris dostarczy w sumie 22 autobusy do Bergamo i Mediolanu

  Producent autobusów z Bolechowa, spółka Solaris pozyskała zamówienia na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Włoch, z czego 12 Solarisów Urbino 12 electric trafi do klienta ATB z Bergamo, a 10 bateryjnych autobusów zamówił mediolański przewoźnik ATM - poinformował Solaris w piątkowym komunikacie.

 • Elektryczny Solaris Urbino został uznany najlepszym autobusem miejskim roku 2017. To pierwszy w historii tytuł "Bus of the Year" dla pojazdu bateryjnego. Statuetkę firma z podpoznańskiego Bolechowa odebrał w Hanowerze podczas targów pojazdów użytkowych IAA. Solaris wśród konkurentów miał pojazdy takich marek jak: Ebusco, Irizar, Van Hool, oraz Mercedes.

 • Spółka Solaris Bus & Coach S.A. wygrała przetarg na dostawę 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino dla włoskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego Cotral. Wartość umowy sięga 110 mln euro.

 • Solarisy królują na ulicach Warszawy

  Po warszawskich ulicach jeździ już ponad 1000 autobusów marki Solaris. Współpraca się rozkręca, bo Warszawa właśnie podpisała umowę na dzierżawę kolejnych 60 przegubowców tej marki - informują Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA).

 • Solaris nabrał wody w usta?

  Wielkopolski producent autobusów i tramwajów, Solaris Bus & Coach nie odnosi się na razie oficjalnie do informacji o rozważanej sprzedaży pakietu 100 proc. udziałów w spółce. O tym, że taką możliwość rozważają właściciele, napisał we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Hiszpańska firma CAF ma być nowym inwestorem spółki Solaris Bus & Coach. Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej poinformował we wtorek o podpisaniu umowy w tej sprawie.

 • "Gazeta Polska": gminy chcą polskiego e-busa

  Czeka nas wielka przesiadka z autobusów napędzanych sinikami spalinowymi do e-busów. Jednak prawdziwa rewolucja w komunikacji miejskiej nastąpi dzięki rządowemu Programowi Rozwoju Elektromobilności, który właśnie startuje - informuje "Gazeta Polska"

 • Rozwój - solo czy w duecie?

  W planie Morawieckiego pojawia się program o nazwie "Luxtorpeda ", odnoszący się do branży kolejowej. Jego celem jest "zaprojektowanie i wyprodukowanie polskich pojazdów na potrzeby komunikacji miejskiej". Przykład spółki joint venture Solarisa i Stadlera wskazuje na możliwość współpracy, a nie konfrontacji, na perspektywicznym rynku taboru dla komunikacji zbiorowej. Czy pozostanie wyjątkiem?