• Informacje na temat:

  bonn

Artykuły na temat: bonn
 • Unijne prawo spadkowe

  Mój ojciec jest Polakiem. Mieszka jednak na stałe w Bonn, tam ma dom. Tata myśli o sporządzeniu testamentu. Słyszałam, że są nowe regulacje w tym zakresie. Czy to prawda, że sprawą spadkowa może odbyć się w Polsce? – pyta Grażyna z Kielc.

 • Będą tanie loty na inne kontynenty!

  Siostrzana, tania linia lotnicza Lufthansy - Eurowings - planuje loty na inne kontynenty. Floryda, Afryka Południowa i Karaiby mają być jej pierwszymi celami, a bazą startową lotnisko w Kolonii-Bonn.

 • Przez cały sezon pracował w parku rozrywki pod Bonn. Pensja nie była zbyt wysoka, lecz miał za darmo noclegi. Poza tym sam ustalał co robi, a pracę którą wykonywał, można określić jednym słowem, wesoła.

 • Musimy jak najszybciej, jak najtaniej i jak najbardziej efektywnie zmniejszyć tempo wzrostu koncentracji CO2 w atmosferze. Jedną z dróg do tego celu jest pochłanianie CO2 z atmosfery przez żywe systemy, jak gleba i lasy - wskazał w Bonn minister środowiska Jan Szyszko.

 • Polacy w Niemczech: Uwaga! Można stracić Kindergeld

  .... Numer identyfikacji podatkowej otrzymuje się dożywotnio w Niemczech od Federalnego Urzędu Podatkowego (Bundeszentralamt für Steuer) w Bonn. Można go uzyskać również pocztą elektroniczną pod adresem...

 • Grecy żyjący w Niemczech nie mają obecnie łatwego życia. Nie chcą źle mówić o swoich rodakach, a z drugiej strony w dużej mierze utożsamiają się ze stanowiskiem Unii i Niemiec.

 • Praca w Niemczech: Kurierzy bardzo poszukiwani

  Laminat, napoje, pojemniki na śmieci - w dzisiejszych czasach wszystko można zamówić online. I błyskawicznie dostarczyć. W Niemczech ponad 200 000 ludzi pracuje dla firm dostawczych. Jednym z nich jest Stanisław Hajda. Pięć dni w tygodniu rozwozi paczki, 200 dziennie. Mimo wszystko Hajda jest uśmiechnięty, gdy w Bonn staje przy taśmie, z której ładuje furę paczek do samochodu. - Myślę, że mam...

 • Dramat studentów w RFN: Horrendalne ceny mieszkań

  Niedługo na studia w Niemczech będą mogli pozwolić sobie tylko krezusi - ze względu na ceny mieszkań.

 • ​Niemcy: Strajkowało ponad 50 tys. pracowników służb publicznych

  Verdi wezwał do porzucenia pracy w czwartek na porannej zmianie pracowników służb publicznych na największym niemieckim lotnisku we Frankfurcie nad Menem, a także w portach lotniczych w Monachium, Kolonii/Bonn, Duesseldorfie, Hamburgu, Hanowerze i Stuttgarcie. Akcja obejmie personel naziemny - komunikację i odprawę pasażerów oraz towarów, a także dozór techniczny. Związek Verdi ostrzegł...

 • Cieszmy się, że coś posiadamy, a nie katujmy tym. Węgiel kamienny i brunatny to nasze bogactwo - powiedział minister środowiska Jan Szyszko w sobotę w Toruniu. Wskazał również, że Polska stawia na nowoczesne technologie i energię odnawialną.