• Informacje na temat:

  brak oc

Artykuły na temat: brak oc
 • Gigantyczny brak pracowników technicznych

  ...występuje największa luka na rynku pracy w Polsce. Brakuje pracowników technicznych, czyli absolwentów szkół zawodowych. Firmy radzą sobie z tym problemem samodzielnie organizując szkolenia, ale nadal...

 • Kontynuowany spadek cen ropy naftowej uderza w sentyment na rynkach finansowych, hamując popyt na ryzykowne aktywa. Jednak paradoksalnie nie widać też wyraźnej ucieczki do "bezpiecznych przystani", co podkreśla brak przekonania inwestorów do dalszego kierunku.

 • Lewiatan: Przedsiębiorcom doskwiera brak wykwalifikowanych pracowników

  ...​Polskim przedsiębiorcom doskwiera brak wykwalifikowanych pracowników i niestabilne, niespójne przepisy prawa podatkowego - wynika z badania Konfederacji Lewiatan.

 • TNS Polska: Co piąty Polak stara się systematycznie oszczędzać, barierą często nie jest brak pieniędzy

  Z badania TNS wynika, że 67 proc. ankietowanych posiada jakiekolwiek oszczędności, ale tylko 18 proc. stara się oszczędzać systematycznie. Blisko połowa badanych (42 proc.) ma na koniec miesiąca nadwyżkę finansową.

 • Brak pracowników zagraża polskiej gospodarce

  ...- Brak pracowników na rynku pracy jest zagrożeniem dla polskiej gospodarki. Rozwiązaniem może być większe otwarcie rynku pracy na imigrantów zarobkowych - wskazywali w środę uczestnicy debaty zorganizowanej w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 • Efekt wysokiej bazy i brak presji płacowej ograniczyły wzrost wynagrodzeń

  Zgodnie z opublikowanymi dziś danymi GUS, nominalna dynamika wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób obniżyła się we wrześniu do 3,4 proc. r/r wobec 3,5 proc. w sierpniu, co było nieznacznie poniżej naszej prognozy (3,6 proc.) zgodnej z konsensusem rynkowym.

 • Zapłacimy ją nie tylko wtedy, gdy odkryje to policja podczas kontroli drogowej. Od pewnego czasu Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) korzysta z elektronicznej bazy, do której trafiają od ubezpieczycieli dane dotyczące polis. Kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC są wysokie. Jeśli nie mamy ważnej polisy przez więcej niż 14 dni, zapłacimy...

 • Zapiski z marcowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego ujawniły, że członkowie FOMC są podzieleni w kwestii terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych.

 • Firmy narzekają na brak pracowników

  Na polskim rynku brakuje nawet 30 tys. kierowców. Firmy kuszą wysokimi pensjami, nawet do 7 tys. zł.

 • Zimny prysznic jaki na rozgrzane wzrostami głowy inwestorów w Warszawie został wylany w piątek spowodował, że perspektywa poniedziałkowego handlu mogła wyglądać interesująco i przynieść wskazówki co do obecnie faktycznej kondycji rynku. Wcześniejsze tego typu zjazdy okazywały się na przestrzeni ostatnich tygodni jedynie nic nie znaczącymi epizodami, po których popyt z jeszcze większa determinacją atakował i powiększał zdobyty teren.