• Informacje na temat:

  brakuje maszynistow

Artykuły na temat: brakuje maszynistow
 • Niemieckiej kolei brakuje setek maszynistów lokomotyw

  Niemiecka kolej ma poważny problem - brakuje jej narybku. Nie będzie w stanie obsadzić w tym roku 733 stanowisk maszynistów. Związek zawodowy maszynistów lokomotyw mówi wręcz o dwa razy wyższej liczbie.

 • PKP SA sprzedało zabytkowy tabor. Pocięli go na złom

  PKP SA informuje, że 163 spośród 170 sztuk zabytkowego taboru wystawionego w marcu 2014 na sprzedaż znalazło nowych nabywców. Kolejny tabor sprzedano we wrześniu. Niestety, tym razem nabywcy okazali się nieuczciwi. Czytelnicy donoszą, że zabytkowe pociągi pocięto na złom.

 • "Gazeta Wyborcza": Maszynistę zatrudnię. 2 tys. wakatów

  Obecnie na rynku jest około 16 tys. maszynistów. Ilu brakuje? Zdaniem Leszka Miętka, szefa Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, około 2 tys. - I jeszcze długo będzie brakowało, bo większość(...). A młodzi często mają na przykład za słaby wzrok albo słuch. To przewoźnicy kolejowi kształcą swoich pracowników, gdyż w szkołach zawodowych brakuje klas kolejowych zlikwidowanych ponad 10 lat temu...

 • Leo Express proponuje zmianę rozkładu

  Czeski prywatny przewoźnik zaproponował Urzędowi Transportu Kolejowego nowy rozkład jazdy, który ma niestanowić konkurencji dla PKP Intercity - z odjazdami ok. 4:30 z Krakowa i ok. godz. 16 z Pragi. Pociągi miałyby kursować raz na dobę we wszystkie dni tygodnia.

 • Tysiąc etatów do wzięcia w polskiej spółce giełdowej

  .... W tej chwili w Polsce brakuje około trzy tysiące maszynistów.  Do PKP Cargo może się zgłosić niemal każdy. Jest tylko jeden, ważny warunek. Kandydat na maszynistę musi się pochwalić bardzo dobrym...

 • Zbyt wczesne są zapowiedzi zmierzchu logistyki. Ale rosną wobec niej wyzwania. Różne rodzaje transportu rozmaicie sobie z tym radzą.

 • "Puls Biznesu": Kolej zasypuje pokoleniową lukę

  Na kolei brakuje maszynistów. PKP Cargo chcą wykształcić nawet 700 osób. Koszt to niemal 100 tys. zł za osobę. O sprawie pisze "Puls Biznesu".

 • Od przyszłego roku pociągiem pojedziemy 200 km/godz.

  Pociągi na Centralnej Magistrali Kolejowej będą mogły jeździć z prędkością 200 km/godz. Do końca zeszłego tygodnia trwały testy systemu sterowania ruchem, który ma to umożliwić. Obecnie w Polsce pociągi jeżdżą maksymalnie 160 km/godz.

 • Węgry zniosły obowiązek zezwoleń na pracę dla części Ukraińców i Serbów

  ...​Węgry zniosły obowiązek uzyskania pozwolenia na pracę przez Ukraińców i Serbów w zawodach, w których brakuje siły roboczej - poinformował w czwartek portal gospodarczy portfolio.hu, powołując się na oświadczenie ministerstwa gospodarki.

 • (Kolej)ny niewypał

  Polscy pasażerowie przyzwyczaili się już do znacznej ilości absurdów i abstrakcji towarzyszących podróży koleją na terenie kraju, a jednak przychodzą momenty, kiedy rodzime spółki kolejowe nadal potrafią nas mocno zaskoczyć. Zaskakuje więc niewykorzystany potencjał poznańskich "Elfów", obezwładniający paraliż Kolei Śląskich oraz brytyjski wymiar skandalu polskiej toalety w pociągu relacji Warszawa - Szczecin.