• Informacje na temat:

  branża paliwowo-energetyczna

Artykuły na temat: branża paliwowo-energetyczna
 • Tworzenie dużych grup paliwowo-energetycznych, które zajmują się jednocześnie wydobyciem węgla oraz wytwarzaniem i obrotem energią elektryczną, jest przyszłością zarówno energetyki, jak i górnictwa - uważa Jerzy Kurella, prezes Tauron Polska Energia.

 • Andrzej Czerwiński, minister skarbu, podpisał zgodę na dofinansowanie TF Silesia

  Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa, zgodził się na dokapitalizowanie TF Silesia przez wniesienie do niej akcji odpowiadających blisko 2 proc. akcji PGNiG.

 • Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem indeksów, a kosmetyczny spadek odnotował jedynie indeks średnich spółek.

 • Logo Lotosu nie zniknie po przejęciu przez Orlen

  PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos w drodze nabycia bezpośrednio lub pośrednio minimum 53 proc. akcji Lotosu. Po ukazaniu się tej informacji kurs obu spółek na GPW znacznie rośnie - Lotosu o 7,4 proc., Orlenu o 6,7 proc. (godz. 14.04).

 • Grupa Tauron kupuje KWK Brzeszcze

  W obecności ministra skarbu Andrzeja Czerwińskiego 19 października spółka celowa z Grupy Tauron oraz Spółka Restrukturyzacji Kopalń podpisały przedwstępną warunkową umowę sprzedaży aktywów KWK Brzeszcze.

 • Gaz łupkowy: Polska ma niewielką szansę, by powielić model amerykański?

  W 2013 r. Stany Zjednoczone produkowały dziennie 7,5 mln baryłek ropy, o 2,5 mln więcej niż kilka lat wcześniej. Stało się to na skutek energetycznej rewolucji, która dokonała się w tym kraju po odkryciu i eksploatacji dużych złóż gazu łupkowego. Czy inne kraje, w tym Polska, mogą podążyć tą samą drogą i odnieść równie spektakularny sukces? Jak twierdzi Gregory Zuckerman, autor książki "Frakersi. O gazie i ropie łupkowej", będzie to niezwykle trudne. Wśród barier wymienia on brak...

 • Katar nas sprzedał? Amerykański gigant finansowy przejął kontrakt na dostawy LNG dla Polski

  Qatargas sprzedał lub finalizuje sprzedaż kontraktu na dostawy LNG dla PGNiG - wynika z nieoficjalnych informacji DGP. Nabywcą polskiego kontraktu na dostawy LNG ma być bank inwestycyjny Merrill Lynch. Będzie trudniejszym partnerem do rozmów o zmianach warunków umowy.

 • Indeksy rozpoczęły dziś sesję na plusach i praktycznie przez całą sesję rosły. Spośród głównych indeksów jednak jedynie Nasdaq udało się wyjść poza zakres wahań ustalony przez maksimum piątkowej i minimum wczorajszej sesji. Inwestorzy z jednej strony dyskontowali publikowane wyniki kwartalne spółek, a z drugiej wstrzymywali się przez znaczniejszymi zmianami zaangażowania przed jutrzejszym komunikatem po posiedzeniu FED.

 • Warto podkreślić, że z punktu widzenia techniki otrzymujemy coraz więcej wskazań potwierdzających możliwość odwrócenia się tendencji rynkowej w ujęciu krótkoterminowym.

 • Władze Pomorza apelują do premiera o wycofanie się z przejęcia Lotosu przez Orlen

  Prezydent Gdańska i marszałek województwa apelują do premiera o "wycofanie się z pomysłu nieprzemyślanego i złego w skutkach przejęcia" Grupy Lotos przez PKN Orlen. List w tej sprawie w czwartek ma być skierowany do prezesa Rady Ministrów.