• Informacje na temat:

  budowa domu

Artykuły na temat: budowa domu
 • Państwo starać o uzyskanie pozwolenia na budowę wolnostojącego domu jednorodzinnego. Gdy dom nie narusza granicy sąsiadów, aby rozpocząć budowę, wystarczy zgłosić ją do starostwa powiatowego. Do(...) wniesienie sprzeciwu do zgłoszenia. Jeśli uznacie Państwo, że budowa w trybie pozwolenia na budowę jest dla Was korzystniejsza, macie prawo z tego skorzystać. Wtedy, jeśli będziecie jedyną stroną...

 • Najtańsze sposoby na budowę domu

  Niepewne czasy zmuszają wielu inwestorów do poszukiwania oszczędności. Przed przystąpieniem do budowy domu coraz częściej pojawiają się pytania - jak ograniczyć koszty? Czy tania budowa domu jest w ogóle możliwa? Okazuje się, że istnieje kilka prostych sposobów, które pozwolą inwestorowi na uzyskanie odczuwalnych oszczędności.

 • Gotowy jest już projekt zmian w prawie budowlanym. Budowa domu jednorodzinnego możliwa będzie bez pozwolenia na budowę. Wystarczy jej zgłoszenie w starostwie. Na podstawie zgłoszenia wznosić będzie można również budynki gospodarcze oraz niewielkie garaże.

 • Jakich formalności musisz dopełnić przed budową domu?

  Wielu z nas marzy wybudowaniu własnego domu, który byłby dobrą inwestycją we własną przyszłość, a także bezpieczną ostoją. Kiedy już zdecydujemy się na ten ważny krok, często wpadamy w wir formalności. Podpowiemy, co zrobić, by sprawnie i szybko uporać się ze wszystkimi formalnościami i nie zgubić się w gąszczu przepisów przed budową wymarzonego domu.

 • Od 9 marca 2015 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące charakterystyki energetycznej budynków. Według nich osoby budujące nowy...

 • Budowa domu w 2019 roku droższa o prawie 10 proc.

  Szacuje się, że w 2019 roku koszt budowy domu znacznie wzrośnie w stosunku do lat poprzednich. Dlaczego tak się dzieje?

 • Zamierzasz wybudować dom? Warto postawić na ekologiczne (energooszczędne) rozwiązania. Co prawda taka budowa jest droższa od tradycyjnych technologii, ale za to dom jest tańszy w utrzymaniu – rachunki za ogrzewanie są dużo niższe.

 • Oszczędności podczas budowy domu

  Budowa domu to dla wielu osób największa inwestycja w życiu. Warto dobrze oszacować jej koszty i ocenić swoje realne możliwości finansowe. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, zastanówmy się także nad ewentualnymi oszczędnościami budowlanymi. Przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkich działań i wyborze tanich rozwiązań budowlanych możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

 • W ubiegłym roku weszły w życie przepisy, dzięki którym w wielu przypadkach nie trzeba występo wać o pozwolenie na budowę – wystarczy dostarczyć do starosty odpowiednie zgłoszenie. Miało to ułatwić budowę domu jednorodzinnego. Jednak okazuje się, że bardzo rzadko korzystamy z tego nowego rozwiązania. Dlaczego? Najczęściej korzystamy z gotowych...

 • Koszt budowy domu na progu 2016 roku

  Budowa domu to dla większości z nas największa inwestycja w życiu. Sama budowa trwa zwykle minimum 2-3 lata i wiąże się z koniecznością nie tylko skoordynowania wielu zadań, ale również z dokładnym zaplanowaniem budżetu przedsięwzięcia. Aby ułatwić planowanie tak dużej inwestycji, serwis Kalkulatory Budowlane obliczył, jaki będzie koszt budowy średniej wielkości domu na początku 2016 roku.