• Informacje na temat:

  budowa ii linii metra

Artykuły na temat: budowa ii linii metra
 • Polscy fachowcy na francuskich placach budów

  Budowa francuskiej autostrady A1 na północ od Paryża, kolejnego odcinka paryskiej linii metra nr 4, terminalu na lotnisku de Gaulle'a czy drążenie tunelu dla autostrady w Alpach - to niektóre francuskie inwestycje, w których uczestniczą polscy budowlańcy.

 • Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań?

  Ponownie ruszyła budowa przedłużenia drugiej linii warszawskiego metra w kierunku Woli, co ożywiło rynek nieruchomości. Jak wpłynie to na ceny? Budowa metra na Bielanach spowodowała, że ceny m kw mieszkania w ciągu 2 lat wzrosły z 5,5 do 9 tys. zł. Na Pradze był to wzrost o 60 proc. w ciągu 5 lat.

 • 1500 pracowników pójdzie na bruk

  Od roku sytuacja Bombardiera w Wielkiej Brytanii była trudna i dostawcy nie przyjmowali zamówień bez zapłaty z góry. Z pięciu linii produkcyjnych fabryki pociągów (ma 170-letnią tradycję, działała na(...), wagonów tramwajowych i wagonów metra. Koncern został założony przez Josepha-Armanda Bombardiera w 1942 r. W Polsce wagony tramwajowe Bombardiera można spotkać w Łodzi, Krakowie oraz Gdańsku. Stosowane...

 • Władze Krakowa ogłosiły przetarg na opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego. Dokument, w którym ma być oceniona zasadność budowy metra w Krakowie, powinien być gotowy na koniec 2019 r.

 • Londyn dla początkujących

  ...i najtańszym rozwiązaniem jest wykupienie tygodniowej "trawelki" na strefy 2-3 (dotyczy metra) za 16,60 funtów. W pozostałych strefach łącznie z pierwszą będziesz się mógł poruszać autobusami. Każdy rodzaj(...) 340 zł. Bilet lotniczy kupiony na kilka dni przed wylotem jest relatywnie drogi. Maciej Sibilak Jak dojechać Do Londynu najlepiej polecieć samolotem tanich linii lotniczych. Najtańszy bilet...

 • Tylko Warszawę stać na utrzymanie metra

  Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR sugeruje, że realizacja zapowiedzi budowy metra w innych miastach niż Warszawa jest nierealna.

 • W styczniu br. zniesiono nałożone na Iran sankcje gospodarcze. Wznowienie relacji biznesowych pozwoliło przedstawicielom Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. powrócić do współpracy handlowej z tamtejszymi odbiorcami. Pierwszym jej efektem jest podpisany w czerwcu kontrakt na dostawę tokarki podtorowej typu UGE 300 N. Maszyna będzie pracowała w warsztacie naprawczym metra mieszczącym się w mieście

 • partner w konsorcjum, umowę z PKP PLK SA na modernizację linii kolejowej nr 20 w obrębie stacji PKP Warszawa Gdańska w powiązaniu z linią E 65 i stacją metra A 17 Dworzec Gdański etap I. Prace będą realizowane w ramach projektu "Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/ Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska".

 • Kraków otrzyma ok. 5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego. Dokument, w którym ma być oceniona zasadność budowy metra w Krakowie, powinien być gotowy na koniec 2019 r.

 • Zaczęła się budowa hal kolejnego inwestora w KSSE w Ujeździe

  Budowę dwóch hal o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych każda rozpoczęła uroczyście w czwartek Mubea - niemiecka firma z branży motoryzacyjnej. Hale powstają na terenie KSSE w Ujeździe (opolskie). Pracę w zakładzie ma znaleźć co najmniej 350 osób.