• Informacje na temat:

  budowa metra

Artykuły na temat: budowa metra
 • Polscy fachowcy na francuskich placach budów

  Budowa francuskiej autostrady A1 na północ od Paryża, kolejnego odcinka paryskiej linii metra nr 4, terminalu na lotnisku de Gaulle'a czy drążenie tunelu dla autostrady w Alpach - to niektóre francuskie inwestycje, w których uczestniczą polscy budowlańcy.

 • Władze Krakowa ogłosiły przetarg na opracowanie studium wykonalności budowy szybkiego, bezkolizyjnego transportu szynowego. Dokument, w którym ma być oceniona zasadność budowy metra w Krakowie, powinien być gotowy na koniec 2019 r.

 • Lublin: Powstanie największy kompleks biurowy w regionie

  Budowa kompleksu ma rozpocząć się w marcu tego roku. Cała inwestycja ma być zakończona w ciągu siedmiu lat, a pierwsze lokale zostaną przekazane odbiorcom w końcu przyszłego roku. Nowy kompleks(...). Centrum Zana Holding istnieje od 15 lat. W tym czasie spółka wybudowała w Lublinie 14 budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni około 70 tys. metrów kwadratowych. Inwestorzy, którzy w nich...

 • Trwa budowa metra w Dausze, stolicy Kataru

  Trwa budowa podziemnej kolei w stolicy Kataru - Dausze. Sieć ma być oddana w 2020 r., dwa lata przed finałami piłkarskich MŚ, które zostaną rozegrane w Katarze.

 • Opolskie: Donaldson zbuduje w Skarbimierzu fabrykę filtrów

  Amerykańska firma Donaldson Company Inc. rozpoczyna w Skarbimierzu budowę fabryki filtrów przemysłowych. Pracę ma w niej znaleźć co najmniej 138 osób. Produkty będą trafiać na rynek europejski i do Rosji.

 • Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań?

  Ponownie ruszyła budowa przedłużenia drugiej linii warszawskiego metra w kierunku Woli, co ożywiło rynek nieruchomości. Jak wpłynie to na ceny? Budowa metra na Bielanach spowodowała, że ceny m kw mieszkania w ciągu 2 lat wzrosły z 5,5 do 9 tys. zł. Na Pradze był to wzrost o 60 proc. w ciągu 5 lat.

 • Polski fachowiec jest dla nich na wagę złota

  Na zagranicznych budowach są wolne miejsca pracy, ale głównie dla "najlepszych z najlepszych". Sprawdź, co musisz umieć, by znaleźć zatrudnienie na placu budowy.

 • Tylko Warszawę stać na utrzymanie metra

  Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR sugeruje, że realizacja zapowiedzi budowy metra w innych miastach niż Warszawa jest nierealna.

 • W Bydgoszczy będzie praca dla 200 osób

  Sieć marketów Lidl wybuduje w Bydgoszczy duże centrum magazynowo-dystrybucyjne, które będzie obsługiwać całe województwo kujawsko-pomorskie. Wniosek w tej sprawie trafił do Urzędu Miasta, budowa ma się zacząć w ciągu trzech lat.

 • W styczniu br. zniesiono nałożone na Iran sankcje gospodarcze. Wznowienie relacji biznesowych pozwoliło przedstawicielom Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A. powrócić do współpracy handlowej z tamtejszymi odbiorcami. Pierwszym jej efektem jest podpisany w czerwcu kontrakt na dostawę tokarki podtorowej typu UGE 300 N. Maszyna będzie pracowała w warsztacie naprawczym metra mieszczącym się w mieście