• Informacje na temat:

  budowa metra warszawskiego

Artykuły na temat: budowa metra warszawskiego
 • 1500 pracowników pójdzie na bruk

  ..., wagonów tramwajowych i wagonów metra. Koncern został założony przez Josepha-Armanda Bombardiera w 1942 r. W Polsce wagony tramwajowe Bombardiera można spotkać w Łodzi, Krakowie oraz Gdańsku. Stosowane(...) elektrycznych zespołów trakcyjnych, lokomotyw, wagonów kolejowych, tramwajów i pociągów metra, ale również urządzeń sterowania ruchem kolejowym i transportu miejskiego. Część taborowa przedsiębiorstwa...

 • Jak budowa metra zmienia ceny mieszkań?

  Ponownie ruszyła budowa przedłużenia drugiej linii warszawskiego metra w kierunku Woli, co ożywiło rynek nieruchomości. Jak wpłynie to na ceny? Budowa metra na Bielanach spowodowała, że ceny m kw mieszkania w ciągu 2 lat wzrosły z 5,5 do 9 tys. zł. Na Pradze był to wzrost o 60 proc. w ciągu 5 lat.

 • Rynek nieruchomości mieszkaniowych dzieli się na mniejsze segmenty

  ...mieszkań, a od drugich uzyskuje informacje o zapotrzebowaniu na nieruchomości o konkretnych parametrach (dotyczy to w szczególności nabywców, dla których rynek nie ma obecnie oferty, np. ceny dostępne(...) rynkowych warunkach, całkowita stopa zwrotu w badanym okresie wyniosłaby na 38 proc. brutto. W tym samym czasie notowania warszawskiego indeksu największych spółek wzrosły zaledwie o 9,4 proc. Warto...

 • Warszawskie metro pojedzie częściej

  Po modernizacji urządzeń sterowania ruchem i wyłączeniu semaforów ilość i częstotliwość odjazdów pociągów na I linii metra wzrośnie. Koszt nowego rozwiązania to 24 mln złotych.

 • Ostatni, ponad 200-metrowy, żuraw opuścił teren budowy warszawskiego biurowca Q22 realizowanego przez Echo Investment.

 • GDDKiA: Budowa tunelu w ciągu zakopianki niezagrożona w związku z sytuacją Astaldi

  - Budowa dwukilometrowego tunelu pod górą Mały Luboń w ciągu zakopianki nie jest zagrożona, a wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem - zapewniła rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut. Budowę tunelu realizuje włoska firma Astaldi, która ma problemy finansowe.

 • Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, obecna cena metra kwadratowego warszawskich nieruchomości jest najwyższa od kilku miesięcy. Kupujący najchętniej wybierają dwu- i trzypokojowe mieszkania o niewielkim metrażu. Osoby, które przy okazji zakupu mieszkania planują zaciągnąć kredyt hipoteczny i chcą skorzystać z dopłat w marach MdM, powinny się pośpieszyć. Pula przyszłorocznych

 • Minister infrastruktury zapowiedział ochronę podwykonawców, którzy współpracowali z włoską firmą Astaldi. Koncern prowadzi w Polsce kilka inwestycji, wśród których jest budowa warszawskiego metra, fragmentu drogi z Krakowa do Zakopanego, południowa obwodnica Warszawy i modernizacja kilku tras kolejowych.

 • Skarby z budowy

  Jeszcze kilka lat temu największym koszmarem dla inwestora okazywały się zabytkowe przedmioty znalezione podczas budowy. Dziś artefakty coraz częściej stają się atutem i wizytówką prowadzonych inwestycji.

 • Raport bieżący nr 4/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd AWBUD S.A. w Fugasówce ("Emitent”) informuje, że w dniu 31...