• Informacje na temat:

  budownictwo mieszkaniowe

Artykuły na temat: budownictwo mieszkaniowe
 • Ponad milion osób nadal ma stare książeczki mieszkaniowe (założone przed 23 października 1990 r.). Po denominacji zgromadzone na nich sumy bywaja śmiesznie niskie: czasem kilka złotych. Można wypłacić te pieniądze, ale nie warto. Opłaca się skorzystać z premii gwarancyjnej, wypłacanej przy likwidacji starych książeczek mieszkaniowych.

 • Budownictwo mieszkaniowe z sygnałami euforii

  Ostatnia w roku bieżącym informacja GUS, komunikująca dane budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do listopada, już po raz kolejny nie sygnalizuje charakterystycznego dla końcówki roku sezonowego spowolnienia aktywności budowlanej deweloperów. Co więcej, prezentowane dane wskazują na coś wręcz odwrotnego - kolejną fazę przyśpieszenia, które tym razem zaczyna nosić typowe znamiona

 • Płace w budownictwie w 2012 roku

  ...do udźwignięcia kosztami i dodatkowymi roszczeniami inwestorów. Ceny spółek notowanych na giełdzie, wchodzących w skład indeksu WIG Budownictwo, spadły w okresie luty-grudzień o 50 proc(...) zdecydowanie najwyższe dochody osiągały osoby związane z budową dróg i mostów. Mediany wynagrodzeń dyrektorów z firm działających w obszarze budownictwa mieszkaniowego i projektowania nie przekroczyły 10 000

 • Mniejsza liczba mieszkań oddanych do użytkowania w styczniu nie oznacza, że branża budowlana rozpoczyna zwijanie interesów. Gdy spojrzeć na dane w dłuższym terminie, okazuje się, że po zagregowaniu ich w okresy 12-miesięczne, w ciągu roku liczba oddanych lokali wzrosła o 6,7 proc.

 • Praca w budownictwie: czy się opłaca?

  W 2011 roku budownictwo należało do branż o przeciętnym poziomie płac - wynika z raportu "Wynagrodzenia w budownictwie w 2011 roku" przygotowanego przez firmę Sedlak & Sedlak.

 • Spółdzielnie mieszkaniowe w programie Społecznego Budownictwa Czynszowego

  Bank Gospodarstwa Krajowego liczy na zwiększenie udziału spółdzielni mieszkaniowych w programie Społecznego Budownictwa Czynszowego - zapowiedział PAP wiceprezes zarządu BGK Włodzimierz Kocon.

 • Cudzoziemcy coraz częściej pracują w Polsce

  ...zatrudnia średnio co trzecie przedsiębiorstwo. - Zupełnie nową branżą, która pojawiła się w ostatnich miesiącach, jest infrastruktura i budownictwo. Już teraz mamy dość dużo ekip, głównie ukraińskich...

 • Budownictwo mieszkaniowe w styczniu 2018 r.

  W styczniu 2018 roku oddano do użytkowania mniej mieszkań niż w styczniu 2017 roku. Wzrosła natomiast znacznie liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym oraz liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.

 • Skanska wciąż rośnie w Polsce - prawie 1000 nowych pracowników w tym roku

  ...biurowe i mieszkaniowe.

 • Budownictwo mieszkaniowe na progu zimy bez sygnałów hamowania

  Ostatnia w roku bieżącym informacja GUS, publikująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do listopada, nie sygnalizuje tradycyjnego dla końcówki roku sezonowego hamowania aktywności inwestycyjnej.