• Informacje na temat:

  budżet państwa 2013

Artykuły na temat: budżet państwa 2013
 • ...7 mln 860 tys. zł dołoży budżet państwa w latach 2012-2013 do rozbudowy należącej do Samsung Electronics Poland fabryki pralek i lodówek we Wronkach - podał we wtorek CIR. Dzięki inwestycji powstanie ok. 250 miejsc pracy.

 • Państwa członkowskie chcą cięć w budżecie UE

  Państwa członkowskie zatwierdziły w poniedziałek swoje stanowisko ws. projektu budżetu Unii Europejskiej na przyszły rok, proponując zmniejszenie wydatków w porównaniu z propozycją przedstawioną w czerwcu przez Komisję Europejską.

 • Podwyżka płacy minimalnej do 1 tys. 680 zł będzie kosztować budżet 13,5 mln zł

  Podwyżka płacy minimalnej do 1 tys.680 zł od 2014 roku z 1 tys. 600 zł w 2013 będzie kosztowała budżet 13,5 mln zł - wynika z rozporządzenia ministra pracy.

 • "Centralizacja" rozliczeń VAT skończy się katastrofą budżetu państwa

  Lobby zainteresowane destrukcją podatku od towarów i usług, mające w naszym kraju ogromne wpływy przez poprzednich osiem lat, w dalszym ciągu nie oddało władzy nad tą daniną.

 • Państwo zatrudniło więcej urzędników i podniosło im pensje

  ...planuje w przyszłym roku podwyżki o 3 proc. Z kolei w tym roku średnio o 200 zł wzrosły pensje w Urzędzie Miasta Kielce. W efekcie budżet na wynagrodzenia urósł z 25,5 mln zł do 26,8 mln zł. Urząd(...) podwyżki, ale i na dodatkowe etaty. Na przykład Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w 2008 r. posiadał ich 718 (średnie wynagrodzenie - 3,5 tys. zł ), w 2013 r. etatów było już 952 (średnie...

 • Rząd podjął uchwałę ws. sprawozdania z wykonania budżetu państwa w 2014 r. Dochody wyniosły 283,5 mld zł, wydatki - 312,5 mld zł, a deficyt - 29,0 mld zł. Najwięcej budżet dostał z VAT-u, następnie z akcyzy, podatku PIT, i - prawie dwa razy mniej niż z PIT - z CIT.

 • Trzy spółki węglowe w 2013 r. zatrudnią ok. 6,5-7 tys. osób

  ...być wyższa niż 30 proc. skonsolidowanego zysku netto, jeżeli takie będą potrzeby budżetu państwa. Zależy to także od tego, ile ostatecznie wyniesie zysk spółki, na której wynik rzutują m.in. spadające ceny węgla koksowego. - Musimy pamiętać, że JSW to spółka, gdzie znaczącym udziałowcem jest Skarb Państwa. Jeżeli budżet państwa będzie w potrzebie, to być może ta dywidenda będzie większa, bo wiemy...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec sierpnia wzrosło o 0,6 proc. wobec lipca i wyniosło 755 mld 709,4 mln zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

 • Od 1 września br. więcej rodziców będzie miało opłacone składki ubezpieczeniowe przez budżet państwa w czasie urlopu wychowawczego.

 • USA: Amerykańska Izba Reprezentantów zgodziła się na dwuletni budżet i podniesienie limitu długu. Przyjęcie ustawy oznacza, że Stanom Zjednoczonym uda się uniknąć sytuacji z jesieni 2013 roku, gdy przez spory o reformę opieki zdrowotnej -państwo przez 16 dni nie miało budżetu.