• Informacje na temat:

  budzet polski 2014

Artykuły na temat: budzet polski 2014
 • PARP: ​Sytuacja na rynku pracy zaczęła poprawiać się w 2014 roku

  Sytuacja na rynku pracy zaczęła poprawiać się w 2014 r. - wynika z corocznego badania przeprowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wśród pracodawców. Wzrost zatrudnienia w ciągu roku planowało 29 proc. pracodawców, zaś redukcję etatów 10 proc.

 • Gabinet Ewy Kopacz przyjął projekt budżetu na przyszły rok

  Rząd Ewy Kopacz przyjął projekt budżetu na przyszły rok. Przewiduje on, że wydatki państwa i dochody budżetu będą wyższe w porównaniu z 2014 r. Mimo większych ulg na dzieci nasze obciążenia podatkowe nie spadną. Budżet chce ściągnąć z portfeli Polaków o 4,6 proc. więcej niż w tym roku.

 • Rynek pracy 2014

  ...z zagranicy. Na liście Polskiej  Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych  znajdują się obecnie 164 prowadzone projekty  inwestycyjne, które mogą stworzyć 30 922  miejsca pracy. Najbardziej(...) w tym  zakresie wejdą w życie w kwietniu 2014 r.  Wyrównane zostaną dopłaty do wynagrodzeń  niepełnosprawnych. Dofinansowania będą  równe dla firm funkcjonujących na tzw.  otwartym, jak i chronionym...

 • Szałamacha: PiS szykuje autopoprawkę do budżetu

  Jak poinformował minister finansów Paweł Szałamacha, autopoprawka PiS do projektu budżetu na 2016 r. trafi do Sejmu w grudniu. W celu realizacji polityki prorodzinnej konieczne będzie zwiększenie deficytu o 1-1,5 mld złotych.

 • W Polsce brakuje lekarzy i pielęgniarek

  W polskiej służbie zdrowia nie ma odpowiedniej liczby lekarzy i pielęgniarek. Na tysiąc mieszkańców przypada zaledwie 2,2 lekarza - to jeden z najniższych wskaźników w Europie. Aby zwiększyć liczbę(...) - wskazuje ekspert NRL. Liczba studentów na kierunkach medycznych w Polsce systematycznie rośnie. Jeszcze w 2003 roku było ich 12,3 tys., zaś w 2014 - ponaddwukrotnie więcej, blisko 26 tys. To jednak...

 • KE przedstawiła projekt unijnego budżetu na lata 2021-2027

  Komisja Europejska zaakceptowała projekt unijnego budżetu na lata 2021-2027, który ma wynieść niecałe 1,3 biliona euro. Komisarze wprowadzili jeszcze zmiany do ustaleń szefów gabinetów. Będą cięcia w polityce spójności i w rolnictwie, ale mniejsze niż ogłaszano - kilkuprocentowe. Polska ma otrzymać od ośmiu do dziesięciu miliardów euro mniej.

 • Polska to nie jest kraj dla... Polaków

  ...nas prawie dwa razy więcej) oraz Holandię (109 tys.). Właśnie udało nam się pobić rekord. Główny Urząd Statystyczny podał, że "w końcu 2014 r. poza granicami Polski przebywało czasowo około 2,32 mln(...) wyjeżdżają całe rodziny. O ile emigracja wahadłowa jest korzystna, bo wiąże się np. z dużymi transferami gotówki do Polski, o tyle teraz te przepływy pieniężne radykalnie się zmniejszają. Po prostu ci...

 • Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2016 r.

  Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2016 r. z deficytem nie większym niż 54 mld 620 mld zł - poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Do wielu domów trafiły ostatnio monity od Poczty Polskiej. O czym powinny wiedzieć osoby, które nie płacą abonamentu? Wyjaśniamy! Gdy dostałaś wezwanie do zapłaty: lepiej ureguluj(...), a nie zarejestrowałaś odbiornika, możesz być ukarana. Wysokość kary jest równa trzydziestokrotności miesięcznego abonamentu! Od 1 stycznia 2014 r. kara wynosi: 579 zł za niezgłoszenie telewizora...

 • Rewizja unijnego budżetu może być ciosem dla Polski

  Zaplanowana na jesień rewizja budżetu UE może być niekorzystna dla Polski z uwagi na niską wiarygodność naszego kraju i różne objawy polskiego egoizmu - mówił europoseł Janusz Lewandowski na piątkowej konferencji PO.