• Informacje na temat:

  budżet rosji 2014 ile wynosi

Artykuły na temat: budżet rosji 2014 ile wynosi
 • Sejm: Posłowie przyjęli budżet na 2015 rok

  Sejm uchwalił budżet na 2015 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się w środę wieczorem. Zgodnie z budżetem, deficyt ma nie przekroczyć 46 mld 80 mln zł. Przyjęto kilka poprawek, w tym - nieoczekiwanie - dot. przekazania 30 mln zł na Polską Agencję Kosmiczną oraz 16 mln zł na Muzeum Jana Pawła II.

 • Ile jest warte ludzkie życie? Wstrzymajcie oburzenie

  Nie uratujesz wszystkich, ale ocal tylu, ilu możesz - to podstawowa lekcja płynąca z ekonomicznej wyceny ludzkiego istnienia.

 • Seria dobrych informacji gospodarczych z Rosji nie jest w stanie zmienić bardzo przeciętnych perspektyw ekonomicznych dla tego kraju. Z kolei za mocarstwowe zapędy Moskwy i chęć sprawowania szerokiej kontroli nad państwem zwykli Rosjanie płacą bardzo niskimi wynagrodzeniami - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Po wygranych wyborach w 2010 r. premier V. Orban zakwestionował dotychczasowy model społeczno-ekonomiczny Węgier, w którym centralne miejsce zajmował demokratyczny system sprawowania władzy politycznej oraz gospodarka wolnorynkowa z dominującą rolą własności prywatnej. W 2014 r. stwierdził wprost, że wzorcowymi modelami do naśladowania dla Węgier są Rosja, Turcja czy Chiny, czyli kraje

 • Polski węgiel sprzedajemy już po 198 zł za tonę

  Polskie górnictwo węgla kamiennego zamknęło pierwsze trzy kwartały 2015 r. stratą netto 1,674 mld zł - wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Po pierwszym półroczu strata ta wynosiła 1,445 mld zł nadal każdą tonę sprzedajemy ze stratą. Jak donosi dzisiejszy Parkiet, Rosjanie odpuścili nas rynek, problemem nadal pozostaje nadpodaż tego surowca.

 • Co zrobi OPEC?

  z możliwym działaniem ze strony OPEC. Wydaje się jednak, że dzienny limit produkcyjny, który wynosi 30 mln baryłek, nie zostanie zmieniony. Jedno czego można być pewnym, to duża zmienność w notowaniach ropy