• Informacje na temat:

  budżet usa wynosi

Artykuły na temat: budżet usa wynosi
 • ​Polscy naukowcy coraz mniej zainteresowani karierą w USA; wolą UE

  Od kiedy Polska weszła do UE, radykalnie spadło zainteresowanie polskich naukowców rozwojem kariery w USA. Wyjeżdżając do instytutów na zachodzie Europy, nie muszą starać się o wizy i pozwolenia na pracę; mogą ponadto korzystać z atrakcyjnych grantów unijnych.

 • Podatek dochodowy w Ameryce ma wynosić 20 proc.

  Republikanie w Kongresie USA wezwali w czwartek do dokonania wielu zmian w systemie podatkowym, w tym do redukcji opodatkowania przedsiębiorstw do 20 proc. z obecnych 35 proc. i zmniejszenia liczby progów podatkowych dla osób fizycznych - informuje Reuters.

 • 10 najlepszych przystani dla emerytów

  Forbes nie może obiecać emerytom "raju za 30 dolarów dziennie". Raczej odwrotnie. Obiecujemy starszym osobom, które pragną wyjechać z USA, że raju nie znajdą nigdzie. Każdy kraj jest specyficzny - ma zarówno zalety, jak i wady - a kluczem do sukcesu emeryta-emigranta jest staranne połączenie własnych priorytetów i stanu finansów z krajem, który przykuł jego uwagę.

 • Sellin w sprawie finansowania mediów publicznych: Prawdopodobnie przez dotacje z budżetu

  - Na razie prawdopodobnie będziemy finansować media publiczne poprzez dotacje z budżetu państwa - powiedział w poniedziałek wiceszef MKiDN Jarosław Sellin. Jak dodał, jest zwolennikiem zmiany systemowej w tym zakresie, ale "nowe propozycje oznaczałyby jednak nowe obciążenie podatkowe".

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...0 proc., wówczas oznacza to, że wszystkie gospodarstwa domowe mają równy dochód, przy wskaźniku równym 100 proc. mamy sytuację, w której jedno gospodarstwo ma cały dochód. W USA wskaźnik wynosi ok. 48(...).), zaś maszynom płacić nie trzeba. Chyba że za wypłatę uznać koszt utrzymania systemu, który rocznie miałby wynosić 15 mln jenów, czyli - z grubsza licząc - 10 razy mniej niż wynagrodzenia płacone...

 • MF rozważa wprowadzenie modyfikacji w konstrukcji podatku od instytucji finansowych

  MF rozważa wprowadzenie modyfikacji w konstrukcji podatku od instytucji finansowych - poinformował wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Poziom krajowego długu rynkowego na koniec września 2016 r. wyniósł 569,6 mld zł wobec 513,4 mld zł na koniec 2015 r. - poinformowało wcześniej Ministerstwo Finansów.

 • ...wydają i lepiej kontrolują domowy budżet. Życie w stylu eko - korzyści z ogródka Żona prezydenta USA założyła największy ogród warzywny w historii Białego Domu. Od ponad trzech lat na 100(...) uzdrowić domowy budżet, sprzedawały się jak świeże bułeczki. Na Za chodzie obnoszenie się z pieniędzmi jest w złym guście, triumfy święci domowe rękodzieło, robienie przetworów i uprawianie własnych...

 • Trump podkreślili wagę kontaktów biznesowych

  Trump przeprowadził w sobotę rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, prezydentem Francji Francois Hollande'em, kanclerz Niemiec Angelą Merkel, premierem Japonii Shinzo Abe i szefem rządu Australii Malcolmem Turnbullem.

 • Koniec pierwszej pracy, pora na ostatnią

  .... Średnia dla Unii wynosi 63 proc., a w USA nawet 70 proc. Niski wskaźnik wynika oczywiście z bezrobocia, swoje robi jednak rzesza rencistów i wczesnych emerytów, których w Polsce jest wyjątkowo dużo. Rząd(...) sprzeciw związkowców. Według wstępnych wyliczeń, z pomostówek może skorzystać 300 tys. osób, na co do 2033 r. budżet wyda 20 mld zł. Do tego dochodzą przywileje górników, na które w tym czasie wyda nawet 70

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.