• Informacje na temat:

  bułgaria czy można płacić w euro

Artykuły na temat: bułgaria czy można płacić w euro
 • Kupić w Polsce obcą walutę, czy płacić na zagranicznym urlopie kartą? To dylemat niejednego urlopowicza pakującego właśnie walizki. Wszystko zależy od tego, dokąd chcemy wyjechać. – W Polsce opłaca się kupić euro, dolary i funty brytyjskie. Przepłacić natomiast można za waluty Egiptu, Chorwacji, Turcji oraz Bułgarii. Transakcje takimi walutami są dość rzadkie. Kantory istotnie...

 • Bułgarska prokuratura zaczęła w piątek sprawdzać informacje o mieszkaniu ministra finansów Władisława Goranowa; z oświadczenia majątkowego ministra wynika, że od 6 lat nie płaci za luksusowy apartament, w którym mieszka.

 • 100 dni płacy minimalnej w Niemczech. Czas na bilans i zmiany

  Czy obowiązująca od początku roku ustawowa stawka minimalna - 8,50 euro - szkodzi w niektórych sektorach w Niemczech i czy rzeczywiście uniemożliwia płacenie głodowych stawek pracownikom? Bilans 100 dni.

 • Gdzie jest najdrożej - top rynków mieszkaniowych na świecie?

  W czołówce najdroższych rynków mieszkaniowych na świecie od lat pozostają te same lokalizacje. W Azji prym wiedzie Hongkong i Singapur, w Europie Londyn czy Monako, w USA - Nowy Jork. Ceny mieszkań w światowej czołówce mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.

 • Praca sezonowa w Niemczech to dla Polaków dobry interes

  Godzinowa stawka minimalna 7,40 euro brutto to dla bezrobotnych lub żyjących z umów śmieciowych Polaków dobry zarobek. Ale niemieccy farmerzy płacą ją z ciężkim sercem.

 • Ile płaci się za prąd i gaz w Unii Europejskiej?

  Ceny energii elektrycznej w gospodarstwach domowych Unii Europejskiej w 2017 r. były najwyższe w Belgii, gdzie sięgały średnio 28 eurocentów za kilowatogodzinę, a najniższe w Bułgarii, gdzie wyniosły średnio 10 eurocentów. W Polsce było to ok. 15 eurocentów. W zdecydowanej większości krajów mieściły się w granicach od 10 do 20 eurocentów za kilowatogodzinę.

 • Raport EY: 80 procent firm gotowa dać podwyżkę

  ...średniej unijnej, która wynosi ponad 32 euro za godzinę, podczas gdy w Polsce jest to 10 euro. Za nami w stawce jest tylko Bułgaria, Rumunia, Łotwa i Litwa. Zdaniem pracodawców, zaangażowanie poniżej(...) go niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej pensji i motywacji do pracy. 4 na 5 badanych chciałoby płacić swoim pracownikom więcej. - Jeśli porównamy przedsiębiorstwa z polskim i z zagranicznym...

 • Kryptowalutowi milionerzy. Czy da się tak naprawdę żyć tylko z bitcoinów?

  Kiedy Jeremy Gardner pierwszy raz płacił za środki czystości cyfrowym kluczem miał 21 lata, duszę na ramieniu i był przekonany, że w każdej chwili mogą go aresztować. Dzisiaj mieszka w słynnym Crypto Castle i należy do najwyższej półki bitcoinerów. Z milionami na koncie.

 • Gramy o więcej. Cała prawda o polskim rynku pracy

  ...prezes Wieltonu, trzeciego w Europie producenta naczep i przyczep samochodowych. W całej grupie zatrudnia ponad 2 tys. osób. - Spawacze zarabiają u nas nawet ok. 5-6 tys. zł brutto, czyli ponad(...) realna to faktyczna suma dóbr i usług, które można nabyć za pensję nominalną. Reszta krajów UE po 2009 r. doświadczyła wolniejszego jej wzrostu, a w Grecji, Chorwacji, Portugalii, we Włoszech, na Węgrzech...

 • Polacy kupują kawę prawie najtaniej w Europie

  Pod względem ceny detalicznej, jaką konsument płaci za kupowaną kawę, Polska zajmuje trzecie miejsce w Europie, po Francji i Bułgarii. Najwięcej kawy do Polski importuje się z kraju będącego jednym z największych jej producentów na świecie - Wietnamu.