• Informacje na temat:

  bumar łabędy akcje

Artykuły na temat: bumar łabędy akcje
 • W siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Polskiego Holdingu Obronnego podpisali umowę subskrypcyjną dotyczącą wniesienia akcji i udziałów ośmiu spółek PHO Sp. z o.o. do PGZ S.A.

 • Górnicy będą od września recenzować poczynania rządu

  Plan wsparcia górnictwa nie działa, a rząd uchyla się od realizacji porozumienia z górnikami z początku br. - uważają górnicze związki zawodowe i zapowiadają akcję informacyjną o sytuacji w branży. Niewykluczone są także październikowe strajki.

 • Gazoport w Świnoujściu na liście spółek chronionych

  Rząd wydał nowe rozporządzenie zawierające wykaz przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym - poinformowało CIR. Na liście znalazło się 15 nowych spółek, w tym przyszły zarządca gazoportu w Świnoujściu firma Polskie LNG.

 • Nie ma zagrożenia przejęcia przez francuski bank należącej do Bumaru spółki Radwar w sytuacji, gdyby Bumar miał kłopoty ze spłatą 18 mln dolarów kredytu - poinformowała rzeczniczka firmy Monika Koniecko. Bumar zaciągnął kredyt na realizację tzw. kontraktu malezyjskiego; zabezpieczeniem dla niego są akcje Radwaru.

 • Pomysł skonsolidowania krajowego sektora zbrojeniowego wysunięty przez szefa resortu skarbu znalazł aplauz przedstawicieli branży. Typowane są już cztery ośrodki konsolidacyjne, do których wniesione zostaną akcje pozostałych spółek. Holderami zbrojeniowymi mają szansę zostać: PZL Mielec, ZM Mesko, Cenzin, PHZ Bumar oraz Radwar. Druga opcja to pionowa konsolidacja wokół Bumaru i Cenzinu.

 • Pikieta w obronie "zbrojeniówki"

  Przy dźwiękach syren, gwizdków i trąbek ok. 200 związkowców z Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy w Gliwicach pikietowało we wtorek gmach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Protestowali w ten sposób m.in. przeciwko zwolnieniom pracowników i żądali rządowego wsparcia dla "zbrojeniówki".

 • W marcu rozstrzygną się dalsze losy Fabloku?

  Pod koniec maja 2013 roku sąd w Krakowie ogłosił upadłość Pierwszej Fabryki Lokomotyw Fablok. Teraz trwają rozmowy w sprawie dzierżawy fabryki. - W mojej ocenie marzec jest miesiącem w którym podjęte zostaną decyzje dot. dalszego toku postępowania i charakteru czynności jakie będą wykonywane - mówi "Rynkowi Kolejowemu" syndyk Leszek Kolczyński.

 • Od dziś pogotowie strajkowe w zbrojeniówce

  Od dziś rozpocznie się dziesięciodniowe pogotowie strajkowe w zakładach przemysłu zbrojeniowego - poinformował we wtorek PAP przewodniczący Solidarności w zbrojeniówce Stanisław Głowacki.

 • Zarząd Centrozap S.A. podaje treść uchwał, które podjęli akcjonariusze na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki w dniu 8 marca 2001r. Uchwała...