• Informacje na temat:

  burak cukrowy

Artykuły na temat: burak cukrowy
 • W przyszłym roku nie będzie dopłat do malin. Za to rolnicy mogą liczyć na wsparcie dla całej powierzchni upraw buraków cukrowych – a nie tylko tej części, która była objęta umową w związku z kwotowaniem produkcji cukru. Dotychczasowe jednolite dopłaty do roślin wysokobiałkowych podzielone będą na dwa rodzaje wsparcia: dla upraw do roślin strączkowych na ziarno oraz do roślin pastewnych. Przy...

 • Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej wstrzymana!

  Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej została wstrzymana - poinformował wczoraj przewodniczący Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego Stanisław Bernaś po rozmowach związkowców w resorcie skarbu. Informację potwierdziło biuro prasowe MSP.

 • Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej budzi emocje

  Nadal trwają rozmowy pomiędzy Ministerstwem Skarbu Państwa a uprawnionymi w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej- poinformowało MSP.

 • Nowy pomysł dla Krajowej Spółki Cukrowej

  Od kilku lat Skarb Państwa nie podejmuje decyzji w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. Zgonie z ustawą, powinna ona trafić do plantatorów i pracowników cukrowni. Teraz jest pomysł na włączenie KSC do holdingu spożywczego - zapowiedział PAP dyrektor KZPBC Kazimierz Kobza.

 • Zniesienie kwotowania na rynku buraka cukrowego od października może oznaczać koniec stabilizacji na tym rynku, a nadprodukcja cukru doprowadzi do drastycznej...

 • Polski cukier w polskie ręce. Po ile?

  Minister skarbu spotkał się w cukrowni Krasnystaw z grupą plantatorów buraków i pracowników cukrowni. Zapewnił ich o swojej determinacji w doprowadzeniu do końca prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

 • Branża cukrownicza w Polsce zawarła porozumienie

  Branża cukrownicza w Polsce łączy siły przed liberalizacją rynku. Chodzi o porozumienie między plantatorami buraków cukrowych i producentami cukru. Ma ono przynieść lepsze warunki kontraktowania dostaw dla obu stron.

 • Będziemy mieć spore kłopoty z cukrem

  Możemy mieć problemy z cukrem. Susza spustoszyła uprawy buraka cukrowego i jego zbiory mogą być znacznie niższe niż we wcześniejszych latach - oceniają analitycy Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

 • Produkcja cukru w Polsce wzrosła aż o 44 procent

  Związek Producentów Cukru w Polsce ocenia miniony rok bardzo dobrze. Kampania cukrownicza 2016/2017 odznaczyła się dużym wzrostem liczby przerobionych buraków cukrowych wobec zeszłorocznej kampanii. Jest to najlepszy wynik od sezonu 2002/2003. Jak wyglądają dalsze perspektywy rozwoju sektora cukrowniczego w naszym kraju?

 • Polscy producenci zostali z 600 tys. ton cukru!

  Polska jest trzecim największym producentem cukru w Unii Europejskiej, po Francji i Niemczech. Po zniesieniu kwotowania na rynku buraka cukrowego i cukru ubiegłoroczna produkcja w Polsce wyniosła 2,3 mln ton cukru. Na krajowym rynku powstała nadwyżka przekraczająca 600 tys. ton.