• Informacje na temat:

  burmistrz miasta

Artykuły na temat: burmistrz miasta
 • Prezydenci miast chcą więcej zarabiać

  Wynagrodzenie wójta, burmistrza, prezydenta miasta uzależnione od przeciętnej płacy w gospodarce i zróżnicowane w zależności od województwa, w którym leży dana gmina, miasto czy powiat - to założenia projektu nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych. Projekt został opracowany przez Związek Miast Polskich.

 • Burmistrz Zakopanego: Wprowadzenie opłaty za wjazd do miasta nierealne

  Wprowadzenie opłaty za wjazd do Zakopanego to pomysł nierealny - ocenił w piątek burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Taką opłatę w wysokości 5 zł od pojazdu zaproponował jeden z radnych podczas sesji Rady Miasta.

 • PiS wycofa się z obniżek pensji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast?

  PiS przygotował projekt ustawy obniżający uposażenia posłów i senatorów. Ale nie ma zgody na to, by analogicznym rozwiązaniem objąć wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków.

 • Władze Los Angeles zapowiedziały stworzenie funduszu na pomoc prawną nielegalnym imigrantom, którym grozi deportacja. Z podobną inicjatywą wystąpiło Chicago. Nowy Jork ma opinię miasta, które może być pod tym względem wzorem dla innych.

 • Mieszkam w mieście, którego układ urbanistyczny wpisano do rejestru zabytków. Moja nieruchomość nie została objęta wpisem indywidualnym. Rośnie na niej stare drzewo, które jest tak spróchniałe, że w każdej chwili może upaść na mój dom. Chcę je usunąć, ale nie wiem, kto ma wydać na to zgodę. Gmina odesłała mnie do wojewódzkiego konserwatora zabytków, ten zaś do burmistrza. Kto jest zatem właściwy...

 • Burmistrz Miasta Turku przedstawia sprawozdanie z wykonania budżetu Gminy Miejskiej Turek za rok 2015 wraz z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu...

 • Wójt, burmistrz czy prezydent zarobią więcej. Mogą liczyć nawet na 20 tys. złotych

  ..., będzie rozmawiało o podwyżkach dla tych osób. Jak udało się nam ustalić, pensja wójta, burmistrza, prezydenta miasta, starosty, a także marszałka miałaby wynieść maksymalnie 20 tys. zł. Obecnie ich(...)Wszystko wskazuje na to, że rząd wysłucha apelu Mateusza Klinowskiego, nowego burmistrza Wadowic, który na początku roku odważył się głośno powiedzieć w mediach, że zarobki samorządowców powinny...

 • Miasta muszą dbać o promocję

  Miasto to także produkt - musi się umieć sprzedać. Ale promocja w mediach to mało. Trzeba długofalowych, kompleksowych i spójnych działań władz samorządowych.

 • Niewiele osób wie, że interpretacje związane z podatkami lokalnymi (m.in. od nieruchomości, środków transportu i rolnym) uzyskać można od wójtów, burmistrzów czy prezydentów miast. Z sondy przeprowadzonej przez „Dziennik Gazetę Prawną” wynika, że burmistrzowie wydają rocznie zaledwie po kilka, najwyżej kilkanaście takich interpretacji. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiemy bowiem...

 • Niemieckie miasta toną w długach

  Wiele miast w Niemczech boryka się z brakiem pieniędzy na zaspokojenie bieżących potrzeb. Ich zadłużenie poważnie wzrosło. Dotyczy to zwłaszcza tak zwanych kredytów gotówkowych.