• Informacje na temat:

  bydgoszcz inwestycje mieszkaniowe

Artykuły na temat: bydgoszcz inwestycje mieszkaniowe
 • Działkę gruntu pod inwestycję Mieszkanie plus pilnie kupię

  Na stronie internetowej BGK Nieruchomości SA (BGKN) w zakładce z ogłoszeniami pojawił się ostatnio dość intrygujący anons, w którym instytucja ta zaprasza osoby fizyczne i prawne do składania ofert dotyczących sprzedaży nieruchomości. Chodzi o działki gruntu pod inwestycje pilotażowe programu Mieszkanie Plus.

 • Największy sukces to uratowanie kontraktu dla PESY - Adamczyk o 100 dniach rządu

  - Uratowanie kontraktu sprzedaży PKP Intercity 20 pociągów Dart wyprodukowanych przez bydgoską PESĘ oraz rozlicznie środków unijnych z perspektywy 2007-2013 r. to największy sukces w ciągu 100 dni urzędowania, jakie wskazał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

 • W przyszłym roku kredyt zdrożeje

  W związku z pracami nad podatkiem bankowym już 7 instytucji zdecydowało o podwyżce marż kredytowych. Efekt? Już niedługo za kredyt przyjdzie zapłacić więcej. Póki co rata długu zaciągniętego na zakup 2-pokojowego mieszkania w dużym mieście wynosi 926 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

 • - Po bardzo dobrym dla rynku nieruchomości 2014 r. nadal widać wzmożoną aktywność deweloperów, kupujących i inwestorów w sektorze magazynowym, biurowym, handlowym i mieszkaniowym - twierdzą eksperci EY.

 • Ile trzeba dopłacić za nowy lokal?

  Średnie ceny transakcyjne nowych lokali zwykle są wyższe. Dane Narodowego Banku Polskiego wskazują, że różnica na korzyść rynku wtórnego może wahać się od kilku do kilkudziesięciu procent. W jednej z krajowych metropolii średnia dopłata do nowego metrażu nie przekracza 5 proc. Na mieszkaniowej mapie Polski znajdują się też miasta, w których różnica cenowa pomiędzy rynkiem pierwotnym i wtórnym

 • Przez nowy podatek zakup mieszkania już zdrożał o 8 tysięcy

  W styczniu nabywcy mieszkań coraz mocniej odczuwali efekty podatku bankowego, który zacznie obowiązywać dopiero w lutym. Póki co wyraźnie wzrosło oprocentowanie kredytów mieszkaniowych i spadła zdolność kredytowa przeciętnej rodziny. Dla Kowalskiego oznacza to, że na zakup mieszkania dwupokojowego wyda dziś o 8 tys. zł więcej niż przed miesiącem - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

 • Ceny mieszkań od roku spadają

  Rata długu zaciągniętego na zakup kawalerki w dużym mieście wynosi 553 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl. W ciągu roku kwota ta stopniała o ponad 4 proc. W przyszłym roku możemy mieć do czynienia z dalszą symboliczną obniżką, ale w perspektywie kilku lat wyraźny wzrost rat dziś zaciąganych kredytów hipotecznych jest niemal pewny.

 • Koniec 2013 roku to dla branży nieruchomości czas wychodzenia z kryzysu i pierwszych od dawna wzrostów w sprzedaży. Potwierdza to firma Dolcan, której w 2013 roku sprzedaż wzrosła o 20 proc. w porównaniu z poprzednim okresem. Bieżący rok firma planuje zakończyć z jeszcze lepszym wynikiem, także dzięki wprowadzeniu na rynek ponad 900 nowych mieszkań.

 • MdM: Dofinansowanie w Bydgoszczy dwa razy większe niż w Warszawie

  Tylko 14,5 proc. ceny wyniesie maksymalne dofinansowanie mieszkania w stolicy w ramach nowego programu Mieszkanie dla Młodych. W Bydgoszczy odsetek ten wyniesie ponad 29 proc.

 • Tysiąc złotych za dwupokojowe mieszkanie

  Wystarczy dysponować kwotą 450 zł miesięcznie, aby opłacić ratę za zakup przeciętnej kawalerki w Katowicach, Łodzi czy Bydgoszczy.