• Informacje na temat:

  bydgoszcz plan miasta

Artykuły na temat: bydgoszcz plan miasta
 • To koniec zamkniętych osiedli? Miasta chcą ograniczyć wznoszenie ogrodzeń

  Miasta chcą ograniczyć wznoszenie płotów wokół blokowisk. Mogą wykorzystać do tego ustawę krajobrazową.

 • Gigantyczna sieć kolejowa połączy centralne lotnisko z największymi miastami

  Ok. 40 mld zł będzie potrzebne na rozbudowę sieci kolejowej, która będzie przebiegała przez Centralny Port Komunikacyjny - powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że kwota ta nie wchodzi w projekt realizacji CPK, który według szacunków ma kosztować ok. 35 mld zł.

 • Autosan ma nowego właściciela

  Sanok dostaje swoją wielką szansę - powiedziała premier Beata Szydło w Sanoku (Podkarpackie) podczas uroczystości podpisania umowy sprzedaży Autosanu SA. Firmę kupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola; obie należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 • Jest kolej, która chce nas wozić do Berlina!

  Przewoźnik kolejowy Arriva RP planuje uruchomić połączenie relacji Toruń-Berlin. Oferta miałaby być atrakcyjniejsza od jazdy samochodem na tej trasie. Jednym z samorządów, który zabiega o powstanie połączenia, jest wielkopolska Piła.

 • Czy warto czekać na "sierpniowe MdM"?

  Rząd nieoczekiwanie przekazał informacje o prawdopodobnym wznowieniu programu Mieszkanie dla Młodych w sierpniu br. Pod koniec tegorocznych wakacji, Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozdysponuje dopłaty o wartości około 67 mln zł. Warto sprawdzić, czy osoby zamierzające kupić nowy lokal z dopłatą już w sierpniu będą miały odpowiedni wybór ofert.

 • Ile wynosi podatek od nieruchomości? Stawki rosną, wpływy też

  Podatek od nieruchomości stanowi największy podatkowy wpływ do budżetów gmin. Radni mają możliwość obniżenia maksymalnej stawki ustawowej, by np. rozkręcić działalność gospodarczą na swoim terenie.

 • Działkę gruntu pod inwestycję Mieszkanie plus pilnie kupię

  Na stronie internetowej BGK Nieruchomości SA (BGKN) w zakładce z ogłoszeniami pojawił się ostatnio dość intrygujący anons, w którym instytucja ta zaprasza osoby fizyczne i prawne do składania ofert dotyczących sprzedaży nieruchomości. Chodzi o działki gruntu pod inwestycje pilotażowe programu Mieszkanie Plus.

 • W 2014 r. Polska otrzymała 5,5 mld euro kredytów z EBI

  W 2014 r. Europejski Bank Inwestycyjny udzielił Polsce niemal 5,5 mld euro kredytów, a w sumie w latach 2010-2014 - niecałe 26,5 mld euro. Polska jest szóstym największym beneficjentem środków z EBI i pierwszym wśród państw, które przystąpiły do UE od 2004 r.

 • Raport bieżący nr 37/2012 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd TUP S.A. powziął w dniu 3 grudnia 2012r. informację,...

 • Raport bieżący nr 9/2010 Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd TUP S.A. informuje, że w dniu 9...